IV liga: Korona zdobyła punkt w Wołominie

Piłka nożna 09 września 2017 7 Komentarzy

Korona Ostrołęka zremisowała z Huraganem Wołomin 2:2 w wyjazdowym meczu 6. kolejki IV ligi mazowieckiej. Ostrołęczanie śmiało mogli pokusić się o zdobycie trzech punktów, bo do 90. minuty prowadzili 2:1. O wyniku meczu zadecydowała jednak skuteczność po stałych fragmentach gry.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 26. minucie. Po oskrzydlającej akcji Huraganu piłka została wybita przed pole karne, a tam pięknym strzałem z około 25 metrów popisał się Waldemar Woźniak. Piłka trafiła dokładnie w prawy róg bramki strzeżonej przez Sebastiana Szczechowiaka. Drużyna Korony próbowała wyrównać, lecz bramkarz gości był bezbłędny przy silnych strzałach z dystansu, a defensywa miejscowych pewnie interweniowała w trudnych momentach. Do przerwy 1:0 prowadzili gospodarze.

Sporo kłopotów sprawiały stałe fragmenty gry Huraganu. W 47. minucie piłka po jednym ze strzałów z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Szczechowiaka. Po początkowych szarżach Huraganu gra się wyrównała, a wyrównał się też wynik. W 58. minucie meczu Wojciech Skorupka dorzucił z rzutu rożnego wprost na głowę Pawła Kowalkowskiego, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Mieliśmy remis.

Drugą bramkę dla Korony przyniósł kolejny stały fragment gry. W 85. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało wypiąstkowane przed pole karne przez bramkarza, nastąpiło zamieszanie, a w nim najlepiej zachował się Piotr Dawidzki, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Chwilę później bramkę z rzutu wolnego mógł zdobyć jeszcze Wojciech Skorupka, ale piłka poszybowała minimalnie obok słupka.

Kiedy wydawało się, że Korona spokojnie dowiezie do końca trzy punkty, rzut wolny z dogodnej pozycji wykonywali miejscowi. Precyzyjnym strzałem popisał się Woźniak i w 90. minucie było 2:2. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry wykonywał rzut wolny z jeszcze bardziej dogodnej pozycji, lecz na szczęście tym razem przestrzelił. W końcówce meczu czerwoną kartkę (za dwie żółte) ujrzał Marcin Kraska. Korona zremisowała na wyjeździe z Huraganem 2:2, lecz patrząc na przebieg spotkania - można mieć z tego powodu delikatny niedosyt. Trzy punkty dla Ostrołęki były o krok, obie drużyny zdobyły po jednym.