IV liga: Narew wygrywa i jest blisko utrzymania

Piłka nożna 30 maja 2015 Komentarzy

Narew Ostrołęka pokonała Nadnarwiankę Pułtusk 3:1 w meczu 31. kolejki IV ligi mazowieckiej (gr. północ). Trzy punkty w starciu z niżej notowanym rywalem oznaczają, że niebiesko-czerwoni są bardzo blisko utrzymania się na obecnym poziomie ligowym. Z kolei Nadnarwianka po tym spotkaniu jest pewna spadku do okręgówki.

Sobotnie starcie było niezwykle ważne dla obu zespołów. Narew i Nadnarwianka celowały w zdobycie trzech punktów - gospodarze potrzebowali ich, by odskoczyć od strefy spadkowej, z kolei goście musieli wygrać by jeszcze oddalić od siebie widmo spadku do ligi okręgowej. Początek spotkania był wyrównany, ze wskazaniem na Narew. Podopieczni Tomasza Słowika stwarzali sobie sytuacje bramkowe, lecz nie potrafili ich wykończyć. Jak to się robi pokazał z kolei gracz Nadnarwianki Jakub Zalewski, który w 27. minucie dał prowadzenie przyjezdnym. Zapachniało niespodzianką, lecz gracze Narwi nie wpadli w panikę i dwie minuty później do wyrównania doprowadził Piotr Kubat.

Był to dopiero początek strzelania w wykonaniu Narwian. W 35. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kubat i Narew prowadziła już 2:1. Gospodarze nie poprzestali jednak na tym wyniku i w 37. minucie było 3:1 po golu Roberta Cychola, który wykorzystał dobre podanie od doskonale dysponowanego Kubata. Jeszcze przed przerwą goście mieli szansę na kontaktowego gola, lecz Krzysztofa Myślińskiego uratował słupek.

W drugiej połowie działo się niewiele, bramki już nie padły i trzy punkty zostały przy Witosa. Zwycięstwo daje Narwi duży komfort psychiczny, bo już tylko nieprawdopodobny kataklizm mógłby sprawić, że niebiesko-czerwoni zagrożeni byliby spadkiem. Pewni opuszczenia IV ligi po tym meczu mogą być piłkarze Nadnarwianki - jesienią zagrają oni już w lidze okręgowej.

Narew Ostrołęka - Nadnarwianka Pułtusk 3:1 (3:1)

NAREW: Narew Ostrołęka: Myśliński – Skorupka, Kopeć, Cychol, Gawrych – Pędzich (76. Kruk), Gałązka (85. Podgajny), Pełtak, Stachowicz – Kubat (88. Ziemak), Chromik (88. Pałaszewski).