IV liga: Pewna wygrana SPS Volley [VIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 17 listopada 2012 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka pokonali Gwardię Legionowo 3:1 w swoim trzecim meczu w ramach rozgrywek IV ligi siatkówki. Podopieczni Edwarda Góreckiego zwyciężyli pewnie i zasłużenie, będąc lepszym od rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Volleya. Dla niebiesko-żółtych początek seta nie był zbytnio udany, lecz im więcej akcji mijało tym lepiej grali ostrołęczanie. Gracze Edwarda Góreckiego wygrali 25:18. Druga odsłona tego spotkania przyniosła niespodziankę. Goście z Legionowa zmobilizowali się i odskoczyli siatkarzom SPS Volley na kilka punktów. Ostrołęccy zawodnicy za sprawą agresywnej zagrywki próbowali nawiązać walkę z rywalem i dogonić go. Niestety nie udało się dokonać tej sztuki i Gwardia wygrała seta 22:25. W trzecim secie sportowa złość ujawniła się u siatkarzy znad Narwi. Prezentowali oni skuteczną siatkówkę na tle słabszego rywala, rozbijając raz po raz gości bardzo mocnymi atakami. Seta zakończył asem serwisowym rozgrywający Łukasz Kadłubowski i SPS Volley wygrał seta 25:15. Czwarty set okazał się być ostatnim. Paweł Pędzich i spółka poszli za ciosem i zdecydowanie przeważając, wygrali różnicą ośmiu punktów a cały mecz 3:1 inkasując kolejne ważne trzy punkty do ligowej tabeli.

SPS Volley Ostrołęka - UKS Gwardia Legionowo 3:1 (25:18, 22:25, 25:15, 25:17)

SPS Volley: Kadłubowski, Mierzejewski, Górecki, Pędzich, Piasta, Zalewski, Kulesza (libero) oraz Głażewski.