IV liga: Pięć bramek Korony HiD i pewna wygrana na wyjeździe

Piłka nożna 02 listopada 2013 Komentarzy

Korona HiD Ostrołęka pokonała Amatora Maszewo 5:2 w wyjazdowym meczu 16. kolejki IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Tomasza Słowika zaprezentowali się z dobrej strony a hat-trickiem popisał się Paweł Dzbeński.

Sobotnie starcie lepiej rozpoczęli piłkarze z Maszewa, którzy w 10. minucie egzekwowali rzut karny. Sebastian Szczechowiak został pokonany z jedenastu metrów i gospodarze prowadzili 1:0. Między 20. a 22. minutą rezultat odwrócił się za sprawą Pawła Dzbeńskiego. Znajdujący się w świetnej formie pomocnik Korony dwukrotnie trafił do siatki i do przerwy utrzymał się korzystny rezultat dla niebiesko-żółtych. Stało się tak mimo tego, że w 30. minucie czerwoną kartkę zobaczył Piotr Kamionowski.

Amator drugą połowę rozpoczął od wyrównania - w 47. minucie gospodarze doprowadzili do remisu 2:2. Piłkarze outsidera ligi popełnili jednak błąd w 72. minucie, strzelając sobie bramkę samobójczą. W ostatnich minutach gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, rzucając wszystkie siły do ataku. Zemściło się to na nich w 86. minucie, kiedy to swojego trzeciego gola strzelił Dzbeński. Dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry dopełnił Krzysztof Majewski i Korona pokonała na wyjeździe Amatora 5:2, pokazując charakter po tym jak przez godzinę musiała grać w "dziesiątkę".

Korona HiD awansowała na jedenaste miejsce w tabeli - w szesnastu meczach zgromadziła 21 punktów i o dwa "oczka" wyprzedza inną drużynę z naszego miasta - MKS Narew. W sobotę, 9 listopada, podopieczni Tomasza Słowika zagrają u siebie z Wisłą II Płock. Początek meczu na stadionie przy ul. Witosa o godzinie 13.30.

Amator Maszewo - Korona HiD Ostrołęka 2:5 (1:2)
gole dla Korony: Dzbeński 3, Majewski, samobójczy