IV liga: Polonia lepsza w meczu podwyższonego ryzyka [ZDJĘCIA, VIDEO]

Piłka nożna 18 września 2013 Komentarzy

Korona HiD Ostrołęka przegrała z Polonią Warszawa 0:2 w meczu dziewiątej kolejki IV ligi mazowieckiej. Mecz podwyższonego ryzyka został rozegrany przy dużej obstawie policji.

Wejściówka na mecz Korona HiD - Polonia
Wejście na mecz możliwe było tylko ze specjalną wejściówką, którą można było również wyrobić w kasie stadionowej. Przy wejściu każda osoba była filmowana i przeszukiwana a na stadionie wydzielono jedynie część miejsca dla fanów. Nad wszystkim czuwała duża grupa uzbrojonych policjantów oraz firma ochroniarska spoza Ostrołęki, gdyż miejscowe agencje ochrony nie zdecydowały się na podjęcie wyzwania jakim była ochrona meczu Korona HiD - Polonia. Wszystko okazało się jednak dmuchaniem na zimne, gdyż na meczu było bardzo spokojnie a około 15-osobowa grupa kibiców gości prowadziła przez cały mecz kulturalny doping, dając przykład tego jak należałoby zachowywać się na piłkarskich arenach.

Sam mecz nie należał do wielkich widowisk. Niestety, lepsi w przekroju całego spotkania byli jednak zawodnicy "czarnych koszul". Do przerwy był jeszcze wynik bezbramkowy, ale w drugiej połowie poloniści zdobyli dwa gole za sprawą Marcina Kruczyka w 52. minucie oraz Patryka Strusa w 89. minucie meczu. Korona oddała mało strzałów na bramkę Michała Dudka, jedną z lepszych okazji w drugiej połowie miał Michał Nosek, lecz piłka poszybowała obok słupka. Korona HiD przegrała z Polonią 0:2 i spadła na siódme miejsce w tabeli.

Korona HiD Ostrołęka - Polonia Warszawa 0:2 (0:0)

Korona HiD (skład wyjściowy): Szczechowiak - K.Kamionowski, Grochocki, Manowski, Karczewski, Waś, Nosek, Kuzia, Sokół, Majewski, P. Kamionowski.