IV liga: Porażka Korony Ostrołęka w Mińsku Mazowieckim

Piłka nożna 14 października 2017 3 Komentarze

Korona Ostrołęka przegrała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:3 w spotkaniu 11. kolejki IV ligi mazowieckiej. Była to trzecia porażka ostrołęckiej drużyny w tym sezonie.

Na pierwszą bramkę w sobotnim spotkaniu kibice w Mińsku Mazowieckim czekali do 25. minuty, wtedy to gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Yeugena Romanova. Na tego gola piłkarze Korony Ostrołęka odpowiedzieli w 53. minucie, asystą popisał się Paweł Kowalkowski, a bramkę na 1:1 strzelił Dominik Dzwonkowski. Wynik remisowy utrzymał się do 72. minuty, wtedy to Marcin Siedlecki wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a 10 minut przed końcem Łukasz Puciłowski podwyższył na 3:1. Korona to zespół walczący, więc w 85. minucie rezerwowy Jakub Laska strzelił bramkę kontaktową. Niestety, na więcej zabrakło już czasu. Mazovia wygrała z Koroną 3:2 i odskoczyła ostrołęczanom na trzy punkty.

Już teraz wiadomo, że po tej porażce Korona spadnie z IV-ligowego podium. W chwili obecnej ostrołęczanie zajmują 5. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu podopieczni Marcina Truszkowskiego zagrają z Dolcanem Ząbki przed własną publicznością - w sobotę 21 października o godz. 15.00.