IV liga: Siatkarze SPS Volley nie do zatrzymania w grupie A

Siatkówka 24 listopada 2014 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka kontynuują zwycięską passę w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej. Tym razem podopieczni Karola Zubrzyckiego wygrali w meczu na szczycie z KS iProArt Team Stare Babice.

Starcie Volleya z KS Stare Babice nie rozpoczęło się udanie dla gospodarzy - pierwszą partię wygrali przyjezdni, głównie za sprawą dużej ilości błędów własnych, jakie popełniali siatkarze SPS Volley. Ponad dziesięć zepsutych zagrywek przyniosło efekt w postaci nerwowej końcówki, którą wygrali goście, kończąc seta wynikiem 25:27.

Kolejne dwie partie były już dużo lepsze w wykonaniu ostrołęczan. Zminimalizowali oni liczbę błędów własnych, co pozwoliło na kontrolowanie przebiegu setów. Dwie wygrane po 25:18 i Volley prowadził w całym meczu 2:1.

Czwarta odsłona była ostatnią w tym meczu. Gospodarze prowadzili wyraźnie, lecz po zdobyciu 20 punktu doszło do rozprężenia, dzięki czemu goście zbliżyli się na jedno "oczko". Ostatecznie gracze Volleya zachowali koncentrację, wygrywając seta do 23 i cały mecz 3:1.

SPS Volley Ostrołęka jest liderem rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie A. Ostrołęczanie mają na swoim koncie komplet punktów po pięciu meczach, posiadając siedmiopunktową przewagę nad wiceliderem.

SPS Volley Ostrołęka – KS „iProArt Team” Stare Babice 3:1 (25:27, 25:18, 25:18, 25:23)

Skład SPS Volley Ostrołęka: Piasta, Zalewski, Mierzejewski, Ossowski, Boros, Kuczyński (l), Kadłubowski, Danielski, Damięcki, Gaładyna, Brzostek, Małkowski.