IV liga: SPS Volley zwycięża na inaugurację

Siatkówka 26 października 2014 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka wygrali we własnej hali z UKS Ósemka Pruszków aż 3:0 w meczu 1. kolejki IV ligi mazowieckiej. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem.

W pierwszym secie zawodnicy z Ostrołęki wyraźnie górowali nad rywalami, szczególnie w polu zagrywki. Dobry serwis sprawił, że przyjezdni nie byli w stanie wyprowadzić skutecznych ataków. Volley grał świetnie i wygrał do 14. Podopieczni Karola Zubrzyckiego mieli problemy z rywalami jedynie w drugim secie. Szkoleniowiec ostrołęckiej drużyny musiał wziąć czas przy stanie 22:20 dla przyjezdnych. Ruch ten był jednak przemyślany, gdyż po przerwie zawodnicy Volleya uspokoili grę i wygrali 25:23.

Trzecia partia była już tylko formalnością. Zwycięstwo 25:12 pozwoliło na wygranie meczu 3:0 i udaną inaugurację rozgrywek IV ligi mazowieckiej w sezonie 2014/15. SPS Volley w tym sezonie ponownie ma powalczyć o awans do III ligi - miejmy nadzieję, że tym razem skutecznie.

SPS Volley Ostrołęka - UKS Ósemka Pruszków 3:0 (25:14, 25:23, 25:12)

VOLLEY: Zalewski, Osiecki, Gaładyna, Damięcki, Brzostek, Mierzejewski, Kuczyński (libero)