Jantar ograł Ząbkovię na trudnym terenie

Piłka nożna 03 maja 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka odniosły swoje drugie z rzędu zwycięstwo w II lidze. Podopieczne Rafała Koska w wyjazdowym spotkaniu pokonały wyżej notowaną Ząbkovię Ząbki 4:3 i tym samym zgłosiły swoje aspiracje do walki o wyższe pozycje w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodyń, które przyniosły rezultat w postaci bramki na 1:0. Ostrołęczanki nie zamierzały się jednak poddawać i wyrównały po golu Joanny Tomczak. Po przerwie oglądaliśmy prawdziwy festiwal strzelecki. Gospodynie wyszły na prowadzenie, po czym fantastycznym strzałem z rzutu wolnego odpowiedziała Aleksandra Galarska. Scenariusz się jednak powtórzył i było 3:2 dla przeciwniczek.

Wtedy kapitalną partię rozegrały pomarańczowe. Jantarki wyrównały po golu Eweliny Milewskiej,a następnie ruszyły do ataku i na kilka minut przed końcem Aleksandra Galarska zdobyła zwycięskiego gola w sytuacji sam na sam z bramkarką. Jantar wygrał 4:3 - było to czwarte w sezonie i drugie z rzędu zwycięstwo ostrołęckich piłkarek. Kolejny mecz Jantarki zagrają w sobotę 7 maja o godzinie 16.00 - na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce podejmą one Tur Bielsk Podlaski.

Ząbkovia Ząbki - Jantar Ostrołęka 3:4 (1:1)

JANTAR: Kulesik - Koper, Dudziec, Zając, Niźnik, Galarska, Milewska, Płoska, Tomczak, Majewska, Świerszcz. Zagrały także: Modzelewska i Michalak.