Jantar postraszył MUKS Tomaszów Mazowiecki

Piłka nożna 26 maja 2016 Komentarzy

Jantar Ostrołęka przegrał z MUKS Tomaszów Mazowiecki 1:2 w meczu 19. kolejki II ligi kobiet. Podopieczne Rafała Koska do przerwy były lepsze od swoich rywalek, lecz w drugiej połowie dały sobie strzelić dwie bramki i w efekcie trzy punkty pojechały do Tomaszowa Mazowieckiego. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Pomarańczowe bardzo dobrze rozpoczęły mecz, gdyż już w 13. minucie Joanna Tomczak zdołała pokonać Żanetę Swędrowską i to ostrołęczanki prowadziły 1:0. Taki wynik, mimo szans na bramki z obu stron, utrzymał się do przerwy. Pozwalało to myśleć o przedłużeniu udanej passy ostrołęckich piłkarek. Tuż po przerwie do głosu doszły jednak rywalki. Dwie minuty po wznowieniu gry wyrównała Aleksandra Wójciak, ta sama zawodniczka w 56. minucie strzeliła gola, dającego MUKS-owi prowadzenie.

Mimo wysiłków Jantarek, wynik nie uległ już zmianie. MUKS Tomaszów Mazowiecki wygrał w Ostrołęce 2:1, tym samym przerywając dobrą passę reprezentantek naszego miasta. Seria zwycięstw zatrzymała się na trzech, lecz w tym spotkaniu Jantarki również udowodniły, że wiosną są już innym zespołem jak w rundzie jesiennej. Prezentują bowiem wyraźnie lepszą i składniejszą grę, co przekłada się nie tylko na zdobycze punktowe, ale także mniejszą liczbę straconych bramek.

Do zakończenia sezonu 2015/16 w II lidze pozostały trzy kolejki. Najbliższy mecz ostrołęczanki zagrają w sobotę 28 maja w Łodzi, zmierzą się tam z wiceliderem - UKS SMS.

Jantar Ostrołęka - MUKS Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:0)
Tomczak 13 - Wójciak 47, 56

JANTAR: Kulesik - Dudziec, Galarska, Koper, Majewska, Niźnik (87' Michalak), Ostrowska, Płoska (87' Piersa), Świerszcz (75' Milewska), Tomczak, Zając.