Jantarki bez punktów w decydujących spotkaniach

Piłka nożna 09 czerwca 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka zakończyły sezon 2015/16 w rozgrywkach II ligi. Podopieczne Rafała Koska w dwóch ostatnich meczach nie zdołały zdobyć punktów, co spowodowało, że ukończyły sezon w strefie spadkowej. Pozostanie w II lidze zależy teraz od innych zespołów.

W spotkaniach decydujących o utrzymaniu się w II lidze Jantarki musiały radzić sobie bez swojego motoru napędowego - Aleksandry Galarskiej. Pozostałe piłkarki z Ostrołęki starały się jednak ze wszystkich sił, by ten brak nie był aż tak bardzo widoczny. Pierwsza połowa meczu należała jednak do rozpędzonej ekipy gości. Piastovia objęła prowadzenie w 16. minucie po strzale Moniki Wasil, a po niespełna pół godzinie gry było już 2:0 po bramce Liliany Sidło. Na domiar złego, w 32. minucie ekipa gości podwyższyła na 3:0 za sprawą Emilii Wiadernej i stało się jasne, że to spotkanie ciężko będzie już wygrać.

Emocje powróciły po zmianie stron. Pomarańczowe wyszły na drugą połowę niezwykle zmotywowane, co pozwoliło odzyskać kontakt z rywalkami po golach Laury Świersz w 49. minucie oraz Dominiki Ostrowskiej w 54. minucie. Zacięta walka trwała przez kolejne akcje, na dwadzieścia minut przed końcem sędzia podyktował rzut karny dla Piastovii po walce "bark w bark" w wykonaniu Marty Niźnik. Emilia Wiaderna pokonała Katarzynę Kulesik. Jantarki zerwały się do ataku i dwie minuty później kontaktowego gola strzeliła Laura Świerszcz. Był to jednak ostatni gol w tym meczu i Piastovia zapisała na swoim koncie minimalne zwycięstwo. O tym jak trudna była walka z rywalkami z Piastowa świadczy fakt, iż zespół przeciwny obejrzał aż sześć żółtych i jedną czerwoną kartkę.

Jantar Ostrołęka - Piastovia Piastów 3:4 (0:3)
Świerszcz 49, 72; Ostrowska 54 - Wasil 16, Sidło 29, Wiaderna 32, 70 (k)

JANTAR: Kulesik - Dudziec, Zając, Koper, Majewska, Milewska (46' O. Piersa), Niźnik, Ostrowska, Płoska, Świerszcz (75' Michalak), Tomczak.

O utrzymaniu w II lidze miał więc decydować wtorkowy wyjazd do Białegostoku i spotkanie z tamtejszym Heliosem. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry z obu stron, lecz w 41. minucie to Jantarki cieszyły się z gola Joanny Tomczak. Do przerwy wynik wyglądał obiecująco i pozwalał myśleć o zajęciu wyższego miejsca niż dziewiąte. Jednak już dwie minuty po wznowieniu gry na 1:1 strzeliła Karolina Wojdanowicz, w 55. minucie prowadzenie gospodyniom dała Marlena Kalisz. To skomplikowało sytuację i Jantarki musiały rzucić się do ataku. Ataki pomarańczowych nie przyniosły jednak efektu, a rywalki wyprowadziły kontrę w doliczonym czasie gry i ustaliły wynik meczu na 3:1.

Jantar Ostrołęka zakończył sezon na 9. miejscu w lidze z bilansem 5 zwycięstw i 15 porażek. Oficjalnie dziewiąta pozycja oznacza niestety spadek do III ligi, lecz nie należy wykluczać, że powtórzy się sytuacja z poprzedniego sezonu, kiedy to w podobnej sytuacji (9. miejsce z 13 punktami na koncie) Jantarki ostatecznie utrzymały się w II lidze. W porównaniu z poprzednim sezonem podopieczne trenera Rafała Koska osiągnęły progres, a gdyby nie kiepska jesień to pewnie wynik byłby dużo lepszy. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejny sezon zagwarantuje dalszy rozwój piłkarek znad Narwi, które wiosną pokazały, że warto im kibicować i oglądać ich spotkania.

Helios Białystok - Jantar Ostrołęka 3:1 (0:1)
Wojdałowicz 47, Kalisz 55, Choińska 90+2 - Tomczak 41

JANTAR: Kulesik - Zając, Dudziec, Koper, Majewska, Milewska (52' W. Piersa), Niźnik, Ostrowska, Płoska, Świerszcz (67' Michalak), Tomczak (75' Modzelewska).