Jantarki do jednej bramki

Piłka nożna 18 października 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka odniosły drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Ostrołęczanki przed własną publicznością rozgromiły Helios Białystok aż 7:0 i tym samym awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli. Zwycięstwo było dość łatwe, choć przed spotkaniem nie brakowało problemów.

Skomplikowała się bowiem sprawa z osobą trenera Jantarek. W ubiegłym tygodniu treningi drużyny prowadził trener Damian Dąbrowski, w sobotę przedstawiliśmy go też jako nowego szkoleniowca drugoligowca z Ostrołęki. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie zasiadł on jednak na ławce trenerskiej podczas niedzielnego meczu (drużynę prowadził Paweł Zyśk). Jak się dowiedzieliśmy, w ostatniej chwili - mimo wcześniejszych uzgodnień - pojawiły się okoliczności, które sprawiły, że temat jego pracy w klubie jest wciąż niepewny. Temat ten wyjaśni się w ciągu najbliższych dni.

Wróćmy jednak do meczu. Pojedynek z najsłabszą drużyną II ligi był typowym spotkaniem "do jednej bramki". Wynik już w 4. minucie otworzyła Klaudia Płoska, a przed przerwą kolejne dwa gole dorzuciła Joanna Tomczak. W drugiej połowie gospodynie nie przestały strzelać bramek - na listę strzelców wpisały się jeszcze Beata Majewska (dwukrotnie), Adrianna Michalak i Ewelina Milewska. Piłkarki Heliosa wróciły do Białegostoku z bagażem siedmiu bramek.

Kolejne spotkanie Jantarem zaplanowane zostało 22 października w Tomaszowie Mazowieckim. Rywalem ostrołęczanek będzie miejscowy MUKS, a mecz rozpocznie się w samo południe.

Jantar Ostrołęka - Helios Białystok 7:0 (3:0)

⚽ 1:0 Płoska '4
⚽ 2:0 Tomczak '37
⚽ 3:0 Tomczak '40
⚽ 4:0 Majewska '50
⚽ 5:0 Majewska '60
⚽ 6:0 Michalak '71
⚽ 7:0 Milewska '84

JANTAR: Kulesik - Koper, Zając, Dudziec, Duszak (60' Chodorek), Majewska, Galarska (87' Romańska), Piersa (70' Milewska), Tomczak (65' Michalak), Płoska, Ostrowska (85' Jurga).