Jantarki nie sprostały UMKS Zgierz. Wyniki i tabela II ligi [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 20 września 2016 Komentarzy

Jantar Ostrołęka przegrał z UMKS Zgierz 1:2 w spotkaniu 4. kolejki II ligi kobiet, jakie rozegrane zostało 17 września na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce. Kluczem do zwycięstwa dla zgierzanek było szybkie zdobycie bramki tuż po rozpoczęciu pierwszej i drugiej połowy.

Przyjezdne pierwszą bramkę strzeliły już w 5. minucie spotkania. Nieporozumienie między linią defensywną a bramkarką Jantaru wykorzystała Paulina Kucina i pewnym strzałem umieściła piłkę w bramce Katarzyny Kulesik. Przyjezdne osiągnęły przewagę i szybko przemieszczały się pod bramkę Jantarek, lecz w kolejnych akcjach zabrakło im skuteczności. Piłkarki UMKS Zgierz okazje do strzelenia gola miały m.in. podczas stałych fragmentów gry, gdzie miały przewagę warunków fizycznych. Wtedy zaskoczyła ekipa trenera Rafała Koska. Piękna akcja z 30. minuty zakończyła się golem Klaudii Płoskiej. Do przerwy mieliśmy więc rezultat remisowy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne. Już w trzeciej minucie po zmianie stron do siatki trafiła Dominika Kotus. Prowadzenie zespołu gości, mimo usilnych starań Jantarek, utrzymało się już do ostatniej minuty. Dla pomarańczowych była to trzecia porażka w tym sezonie. Z dorobkiem trzech punktów ostrołęcka ekipa zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Jantar Ostrołęka - UMKS Zgierz 1:2 (1:1)

⚽ 0:1 Kucina '5
⚽ 1:1 Płoska '30
⚽ 1:2 Kotus '48

JANTAR: Kulesik - Dudziec (77' Milewska), Duszak, Zając, Piersa, Majewska, Chodorek, Ostrowska, Galarska, Tomczak, Płoska.