Jantarki przegrały na terenie wicelidera II ligi

Piłka nożna 30 maja 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka poniosły dwunastą porażkę w obecnym sezonie II ligi. Pomarańczowe uległy na wyjeździe UKS SMS II Łódź 1:4, jednak przez większą część meczu toczyły wyrównaną walkę z dużo wyżej notowanymi rywalkami.

Katarzyna Kulesik (fot. eOstroleka.pl)

Gospodynie były faworytkami meczu i już w 22. minucie potwierdziły swoje aspiracje po golu Natalii Stanović. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i trener Rafał Kosek musiał wzmocnić siłę ofensywną drużyny, posyłając w bój Ewelinę Milewską. Walka o wyrównanie dała rezultaty w 67. minucie, kiedy to Klaudia Płoska przeprowadziła indywidualną akcję, zakończoną celnym strzałem.

Niestety, piętą achillesową Jantaru okazała się gra defensywna przy rzutach rożnych. Rywalki wywalczyły rzuty rożne w 75. i 83. minucie, oba te stałe fragmenty gry zakończyły się bramkami dla gospodyń, strzeliły je Marta Kołacha i Marta Nastaga. Ostrołęczanki próbowały jeszcze zdobyć kontaktowego gola, lecz ekipa z Łodzi w 90. minucie wyprowadziła skuteczną kontrę, którą na bramkę zamieniła Justyna Fałek. SMS wygrał ten mecz 4:1.

Jantarkom do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwa mecze - u siebie z Piastovią Piastów i na wyjeździe z Heliosem Białystok.

UKS SMS II Łódź - Jantar Ostrołęka 4:1 (1:0)
Stanović 22, Kołacha 75, Nastaga 83, Fałek 90 - Płoska 67

JANTAR: Kulesik - Dudziec, Galarska, Jurga, Koper (85' Michalak), Majewska, Ostrowska, Piersa (46' Milewska), Płoska (85' Modzelewska), Świerszcz (63' Niźnik), Zając.