Jantarki wywalczyły remis z Ząbkovią [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 09 maja 2017 1 Komentarz

Piłkarki Jantaru Ostrołęka sprawiły miłą niespodziankę kibicom i zremisowały z wyżej notowaną Ząbkovią Ząbki w meczu 16. kolejki II ligi. Ostrołęczanki wykazały się sporą ambicją w pogoni za korzystnym wynikiem, a ta została nagrodzona jednym zdobytym punktem. Dla Jantarek był to pierwszy remis w sezonie. Gdyby dopisała skuteczność, byłoby zwycięstwo.

Obie drużyny w pierwszej połowie były blisko strzelenia bramki, lecz sprzyjało im szczęście, gdyż piłka po mocnych strzałach trafiała w poprzeczki obu bramek. Dopiero w 45. minucie Iga Kowalczyk strzeliła mocno w dalszy róg bramki strzeżonej przez Katarzynę Kulesik i bramkarka Jantaru musiała skapitulować. Druga połowa należała już jednak do Jantarek - strzelczynią bramki dla naszej drużyny była Ewelina Milewska, w 73. minucie zapewniając gospodyniom jeden punkt. Mimo wielu okazji, nie udało się zmienić tego rezultatu.

Pięć zwycięstw, remis i dziewięć porażek - to obecny bilans Jantarek. Zajmują one 9. miejsce w tabeli. Z innych meczów warto wspomnieć o spotkaniu w Białymstoku: nastąpiło tam potężne oberwanie chmury, przez co mecz Heliosa Białystok z UMKS Zgierz przerwany został na minutę przed końcem, gdyż zalane boisko nie nadawało się już do gry.

Jantar Ostrołęka – Ząbkovia Ząbki 1:1 (0:1)

⚽ 0:1 Kowalczyk '45
⚽ 1:1 Milewska '73

Jantar: Kulesik – Dudziec, Duszak, Sawicka, Zając, Piersa, Chodorek (65’ Augustyniak), Galarska, Milewska (84’ Koper), Ostrowska, Tomczak (87’ Romańska).

Pozostałe wyniki 16. kolejki II ligi:

KU-AZS UW Warszawa 2-0 Stomil Olsztyn
Forty Piątnica 0-1 Loczki Wyszków
Kolejarz Łódź 1-5 Piastovia Piastów
MUKS Tomaszów Mazowiecki 4-0 KS Teresin
Helios Białystok - UMKS Zgierz (przerwany w 89. minucie przy stanie 2-2 z powodu burzy)