Joanna Banach srebrną medalistką Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce!

Lekkoatletyka 20 lipca 2013 Komentarzy

Joanna Banach z Tatar (gm. Kadzidło) zajęła drugie miejsce w finale biegu na 400 metrów przez płotki podczas rozgrywanych w Toruniu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski seniorów. Srebrny medal podczas najważniejszej krajowej imprezy w tej dyscyplinie sportu jest dla 21-letniej zawodniczki dużym sukcesem.

Przed biegiem finałowym kibice liczyli na medal naszej lekkoatletki, szczególnie po świetnym występie w eliminacjach. W finale Joasia pobiegła jeszcze lepiej, uzyskując czas 57,38 sekund - jest to wynik tylko o 0,11 sekundy słabszy od jej rekordu życiowego. Tak dobry wynik dał zawodniczce z powiatu ostrołęckiego drugie miejsce w Polsce i srebrny medal krajowego czempionatu.

Zwyciężyła Joanna Linkiewicz z AZS AWF Wrocław z czasem 56,86 sekund - zawodniczka z Wrocławia zaskoczyła wszystkich tak świetnym wynikiem, wyraźnie bijąc swój rekord życiowy. Najniższy stopień podium należał do Emilii Ankiewicz z AZS AWF Warszawa, która uzyskała czas 58,06 sekund.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon jest bardzo udany dla Joanny Banach. Młoda biegaczka w ostatnim czasie zajęła piąte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tampere, wcześniej została Młodzieżową Mistrzynią Polski a dzisiejszym biegiem potwierdziła tylko świetną formę oraz przynależność do krajowej czołówki w swojej konkurencji.