Julia Serowiecka zagrała we Włoszech

Siatkówka 09 kwietnia 2015 Komentarzy

Ostrołęczanka Julia Serowiecka zagrała w barwach reprezentacji Polski minikadetek podczas wielkanocnych gier na Tornei Scoula Di Pallavolo Anderlini-Modena. Polki zajęły czwarte miejsce w turnieju, który odbył się we Włoszech.

W fazie grupowej Polki zajęły drugie miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. W grupie B lepsze okazały się tylko siatkarki Asd Volley Rò Casal De Pazzi, zdobywając jedenaście "oczek". W meczu półfinałowym, który odbył się 4 kwietnia, podopieczne trenera Waldemara Kawki zmierzyły się z Anderlini Unicom Starker. Niestety, pomimo wygrania pierwszej partii do 20, w dwóch kolejnych lepsze okazały się rywalki (25:11, 15:9) i to one zagrały w finale.

Mecz o trzecie miejsce przeciwko młodzieżowej reprezentacji Włoch nie ułożył się również po myśli biało-czerwonych, choć początek był identyczny jak w przypadku meczu półfinałowego. Set wygrany 25:20 pozwalał mieć nadzieję na dobry wynik, lecz kolejne sety należały już do gospodyń - do 12 i 8. W całym turnieju Polki musiały więc zadowolić się czwartym miejscem.

Na turniej w Modenie powołanie otrzymała zawodniczka Nike Ostrołęka Julia Serowiecka. Wychowanka ostrołęckiego zespołu jest obecnie uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku.