Juniorki Unii Basket w półfinale Mistrzostw Polski!

Koszykówka 17 kwietnia 2011 Komentarzy

Juniorki Unii Basket brały w ten weekend udział w turnieju kwalifikacyjnym do Finałów Mistrzostw Polski. Po ostatnim meczu w grupie VI, w którym Pomorze Dąbrówka pokonało Wisłę Kraków, stało się jasne, że nasz klub, MUKS Unia Basket Ostrołęka, wywalczył awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek U-18, tym samym znalazł się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce...

Przebieg ostatniego meczu w grupie naszej drużyny.

Zespół po raz kolejny pokazał charakter. Praktycznie przez cały mecz nasze zawodniczki goniły swoje rywalki. Dopiero w ostatniej kwarcie na tablicy pojawił się remis, potem kilkupunktowe prowadzenie i ...Kiedy wydawało się, że wygrana w meczu jest już przesądzona, do gry wróciły zawodniczki z Rybnika. Na minutę przed końcem spotkania było 47:44, a obydwie drużyny rozpoczęły szturm na kosz przeciwniczek. Na osiemnaście sekund przed ostatnim gwizdkiem trafiły nasze przeciwniczki i zrobiło się 47:46. Po wznowieniu gry nastąpił szybki faul i w efekcie Natalia Pajka stanęła na linii rzutów osobistych. Dwa niecelne rzuty i kolejne sekundy walki o każdą piłkę. Wreszcie koniec i wygrana jednym oczkiem, ale w rzeczywistości dodanie kolejnych dwóch punktów w tabeli.

3 dzień:  Unia Basket - RMKS Rybnik 47:46 (13:22, 12:4, 11:14, 11:6)

"Dziękujemy" naszym Juniorkom za oszczędzenie naszych nerwów. Po wczorajszym dreszczowcu dzisiaj mieliśmy już prawdziwy horror. Swoją klasę potwierdziła Sara Trzos, która zdobyła w 37 minut 24 punkty i zanotowała 23 zbiórki /13 w ataku i 10 w obronie/. W meczu wyrównanych zespołów jest to naprawdę znakomite osiągnięcie.

Komentarz trenera Tomasza Pierzchały: "wyśmienita obrona, słaba skuteczność. Zespół zagrał agresywnie, mieliśmy dużo przechwytów, których nie udało nam się przełożyć na zdobycze punktowe. Dziękuję całej drużynie za walkę i już wiem, nad jakim elementem, przede wszystkim, będziemy pracować na treningach, przed turniejem półfinałowym".

Źródło: uniabasket.pl