Już w sobotę Derby Mazowsza w I lidze: Siatkarze Energi Pekpol po odprawie taktycznej [ZDJĘCIA]

Siatkówka 03 stycznia 2014 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka mają za sobą ostatni trening przed sobotnim meczem z Camperem Wyszków. Podopieczni Andrzeja Dudźca w piatkowy wieczór ćwiczyli warianty gry oraz otrzymali wiedzę na temat ostatnich występów rywala.

Trener Andrzej Dudziec przedstawił taktykę na mecz z Camperem (fot. eOstroleka.pl)

Choć ostatnie występy biało-czerwonych nie napawały optymizmem, to jednak trener Andrzej Dudziec na przedmeczowej odprawie mobilizował swoich graczy do dobrej gry - Potrafimy grać w siatkówkę, musimy zagrać to co prezentujemy na treningach - mówił.

Siatkarskie derby województwa mazowieckiego mają jak na razie krótką, lecz bardzo emocjonującą historię. Dotychczas rozegrano cztery mecze między Energą Pekpol a Camperem - trzy z nich wygrali ostrołęczanie. Camper Wyszków to ekipa doskonale znana w Ostrołęce, m.in. z powodu gry w jej barwach aż pięciu byłych zawodników z Ostrołęki. Barwy Campera reprezentują eks-Pekpolowcy Maciej Główczyński, Konrad Woroniecki, Paweł Pietkiewicz, Dominik Zalewski i Tomasz Rutecki. Zespół z Wyszkowa również świetnie zna ostrołęcką drużynę, dlatego ciężko będzie którejś z drużyn zaskoczyć swojego przeciwnika.

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami górą była drużyna z Ostrołęki, która wygrała w Wyszkowie 3:2, choć do połowy drugiego seta to gospodarze nadawali ton grze. Ostatecznie z wygranej cieszyli się biało-czerwoni a najlepszym zawodnikiem meczu został Grzegorz Pietkiewicz.

Wyszkowianie są obecnie jedną z rewelacji rozgrywek, zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 28 punktów w czternastu meczach. Wygrali dziewięć spotkań, przegrali pięć. Biało-czerwoni po świątecznej przerwie powrócili do treningów z pełną mobilizacją a spotkanie derbowe wyzwala w nich dodatkowe pokłady energii. Mamy nadzieję, że obie drużyny staną na wysokości zadania i pokażą grę, do jakiej przyzwyczaili kibiców obu drużyn w poprzednich derbach.

Warto dodać, że z Wyszkowa do Ostrołęki przyjedzie grupa około stu kibiców. Najbardziej zagorzali kibice biało-czerwonych apelują więc o wsparcie dopingiem drużyny z Ostrołęki, niezależnie od miejsca zajmowanego w hali.  Początek meczu Energa Pekpol - Camper już w sobotę, 4 stycznia o godzinie 18.00 w hali im. A.Gołasia. Bilety w cenie 4 zł (ulgowy) i 8 zł (normalny) do nabycia w hali przed meczem od 16.30.