Kadetki Nike czwarte na Mazowszu

Siatkówka 17 lutego 2016 Komentarzy

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka zajęły czwarte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza. Podopieczne trenera Dariusza Piersy podczas zmagań w Legionowie zdołały wygrać jedno spotkanie, lecz zaprezentowały przy tym niezwykły hart ducha i wolę walki.

Pierwsze turniejowe spotkanie w Legionowie kadetki Nike rozegrały przeciwko SMS Warszawa. Mecz miał dwa oblicza, oba zespoły na przemian osiągały sporą przewagę, a zakończyło się to wszystko sporym dreszczowcem - niestety przegranym 2:3. Drugi mecz ostrołęczanki rozegrały w czwartek 11 lutego. Sparta Warszawa postawiła jednak niezwykle trudne warunki, choć tak naprawdę niewiele zabrakło by mecz kończył się kolejnym tie-breakiem. Sparta prowadziła 2:0, w trzeciej odsłonie zawodniczki Nike odniosły pewne zwycięstwo, natomiast w czwartej odsłonie prowadziły już 17:10. Wtedy przytrafił się spory przestój i to rywalki cieszyły się z wygranej 3:1.

Zawodniczki Nike do rywalizacji wróciły po jednodniowej przerwie. W sobotę ostrołęczanki zmierzyły się z Legionovią Legionowo. Faworyzowana ekipa gospodarzy nie dała naszym siatkarkom żadnych szans, w każdym z trzech setów osiągając sporą przewagę i wygrywając je do 17, 13 i 14. Porażka przekreśliła szanse naszych siatkarek na podium, lecz można było zdobyć jeszcze miejsce czwarte, warunkiem było jednak zwycięstwo nad MOS Wola Warszawa.

W ostatnim meczu Nike dało pokaz dobrej siatkówki. Pierwszy i drugi set to niezwykle wyrównana gra - podopieczne Dariusza Piersy wytrzymały jednak nerwowe końcówki i wygrały 25:23 oraz 33:31. W trzeciej odsłonie ostrołęczanki zaprezentowały wręcz kosmiczną grę i zdemolowały rywalki 25:5! Wygrana pozwoliła cieszyć się z czwartej pozycji. Mistrzyniami Mazowsza - zgodnie z oczekiwaniami - zostały siatkarki Legionovii, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta.