Kadetki Nike zagrają o brąz na Mazowszu

Siatkówka 19 lutego 2017 1 Komentarz

Kadetki Nike Ostrołęka dobrze rozpoczęły starcie z MOS Wola Warszawa, ale później do głosu doszły siatkarki ze stolicy i w efekcie po dwóch dniach zmagań ostrołęczanki mają na koncie dwie porażki. W niedzielę powalczą o brązowy medal Mistrzostw Mazowsza.

Pierwsza partia była bardzo dobra w wykonaniu siatkarek Nike. Praktycznie przez cały set kontrolowały one przebieg boiskowych wydarzeń. Podopieczne Tomasza Pakieły prowadziły m.in. 14:11, 18:13 czy 20:14. W końcówce rywalki zaczęły odrabiać i w pewnym momencie było nawet 23:22 dla Nike, ale dwie ostatnie akcje należały do ostrołęczanek. Wyszły one na prowadzenie 1:0.

Niestety, od tego momentu przewaga należała już do MOS-u. Siatkarki ze stolicy w drugim, trzecim i czwartym secie zdecydowanie przejęły inicjatywę, a ambitna walka i momenty dobrej gry ze strony Nike nie wystarczyły do pokonania rywalek. MOS wygrywał dwukrotnie do 17 oraz do 20, ostatecznie zwyciężając w setach 3:1. Dla MOS-u była to druga wygrana, dla Nike - druga porażka w turnieju.

Sytuacja ułożyła się w ten sposób, że w niedzielę 19 lutego wszystkie zespoły w turnieju finałowym zagrają o stawkę. Nike Ostrołęka o godzinie 11.00 zmierzy się z MOS Wola II Warszawa w pojedynku o trzecie miejsce w województwie, z kolei dwie godziny później Legionovia zagra z pierwszą drużyną MOS-u o Mistrzostwo Mazowsza. Już dziś wiemy jednak, że niezależnie od wyników do turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski awansują MOS Wola I Warszawa, Legionovia Legionowo i Nike Ostrołęka, gdyż w fazie krajowej nie mogą uczestniczyć dwie drużyny z jednego klubu, a awans do niej uzyskują trzy zespoły.

MOS Wola Warszawa I – OTPS Nike Ostrołęka, 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:17)