Kadetki Unii Basket również w półfinałach MP

Koszykówka 22 kwietnia 2011 Komentarzy

Po awansie Juniorek U-18 także Kadetki U-16 Unii Basket Ostrołęka dołączyły do grona półfinalistek Mistrzostw Polski. Przedstawiamy poniżej relację zamieszczoną wczoraj na oficjalnej stronie klubu www.uniabasket.pl...

Po wczorajszym łatwym zwycięstwie, dzisiejszy mecz to zupełnie inna historia. Walka trwała przez wszystkie kwarty, a prowadzenie w ostatniej, czwartej kwarcie zmieniało się z każdą upływającą minutą. Końcowe dwie minuty to kopia ostatniego meczu Juniorek w Krakowie z drużyną RMKS z Rybnika. Jedyną zmianą w tym kolejnym horrorze była zmiana zawodniczek w rolach głównych. Zamiast Juniorek wystąpiły Kadetki. Fabuła niezmiennie ta sama. Punkt za punkt, zmiana na prowadzeniu cykliczna. Na trzydzieści sekund przed końcem spotkania nasze zawodniczki, po pięknej akcji za dwa punkty, uzyskują cztery oczka przewagi w meczu. Kontra przeciwniczek, celny rzut i na tablicy pojawia się wynik 83:81 dla Unii.

Pozostało osiem sekund.

Czyli spokojnie "trzymamy" piłkę i czekamy na końcową syrenę ?  Ależ gdzie tam. Przy wyprowadzeniu faulujemy przeciwniczkę i.... dwa rzuty wolne dla SKS Dwójka. Pierwszy celny, drugi nie. Wynik na tablicy 83:82.

Pozostało pięć sekund.

Czyli spokojnie "trzymamy" piłkę i czekamy na końcową syrenę ? Ależ gdzie tam. Przy wyprowadzeniu ponownie faulujemy przeciwniczkę i... dwa rzuty wolne dla SKS Dwójka. Pierwszy niecelny, drugi niecelny. Wynik 83:82. Tętno trenera M. Kruszewskiego poza skalą pomiarową.

Wznawiamy i .... tym razem koniec meczu. Dobrze, że Licheń blisko....

Drugie zwycięstwo i zapewniony awans do półfinałów MP. O pierwsze miejsce zagramy jutro (artykuł pisany wczoraj; mecz jest dzisiaj, w sobotę - przyp. eostroleka.pl) z gospodyniami turnieju, które po dzisiejszym zwycięstwie ze Stalą Stalowa Wola także zapewniły sobie awans.