Kadra Mazowsza ze srebrem OOM w Kętrzynie!

Siatkówka 01 czerwca 2016 Komentarzy

Siatkarska reprezentacja Mazowsza dziewcząt pod wodzą ostrołęckiej myśli szkoleniowej, czyli Dariusza Piersy i Joanny Sobotki, zajęła drugie miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kętrzynie. Reprezentantki naszego miasta znalazły się także w kadrze zawodniczek.

W ćwierćfinale siatkarki z województwa mazowieckiego trafiły na gospodynie z Warmii i Mazur. Mecz ułożył się jednak po myśli Mazowszanek, które wszystkie trzy sety wygrały w stosunku 25:19 i zameldowały się wśród czterech najlepszych zespołów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tam czekała już ekipa ze Śląska, która w pierwszym secie postraszyła nasze siatkarki, wygrywając 25:21. Kolejne sety padły już jednak łupem podopiecznych Dariusza Piersy i Joanny Sobotki. Szczególnie emocjonujący był czwarty set, zakończony wygraną 26:24, co stanowiło świetne przypieczętowanie awansu do finału.

Finał pomiędzy województwami mazowieckim i kujawsko-pomorskim był niezwykle emocjonujący. Pierwszy i drugi set to niezwykle wyrównana walka, zakończona jednak minimalnymi zwycięstwami Kujawianek (do 23 i 22). W trzeciej odsłonie kujawsko-pomorskie osiągnęły większą przewagę, wygrały 25:18 i w całym meczu 3:0. Tym samym złoto pojechało do tego województwa, natomiast srebrny medal zdobyły zawodniczki Mazowsza pod wodzą ostrołęckich trenerów.

W kadrze Mazowsza kluczową rolę odgrywały dwie ostrołęczanki, wychowanki OTPS Nike Ostrołęka - Klaudia Lendzioszek i Julia Serowiecka. Druga z wymienionych została wyróżniona nagroda indywidualną.