Kapitalny come-back i dwa punkty Nike!

Siatkówka 17 stycznia 2016 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka znakomicie zakończyły ligowy szlagier z Volleyem Płock. Emocjonujące spotkanie zakończyło się wygraną ostrołęczanek 3:2. Nasze zawodniczki są w świetnej formie i pewnie zmierzają po awans do barażowych rozgrywek o awans do II ligi.

Ostrołęczanki bardzo dobrze rozpoczęły sobotnie spotkanie, dzięki czemu wygrały seta 25:16 i objęły prowadzenie. W drugiej odsłonie czekała nas emocjonująca końcówka, po której cieszyły się przyjezdne - zabrakło szczęścia, bowiem ekipa gości wygrała tylko 25:23. Lepiej wyglądał set trzeci, w którym siatkarki gości popełniały sporo błędów w obronie, a do tego w naszym zespole dobrze funkcjonowała zagrywka. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego wygrały 25:19 i były o krok od uzyskania trzech punktów.

Niestety, kolejna odsłona była dla naszych siatkarek niezwykle nieszczęśliwa. Rywalkom wychodziło praktycznie wszystko, co sprawiło, że wygrały one różnicą aż dwunastu punktów. Podobnie rozpoczął się tie-break, płocczanki na zmianie stron prowadziły aż 8:2. Po raz kolejny jednak zadziałała magia siatkówki, jako nieprzewidywalnego sportu. Siatkarki z Ostrołęki zanotowały wspaniały come-back i już parę minut później było 10:10. Końcówka przyniosła sporo emocji, lecz ostatnia piłka należała do Nike. Nasze siatkarki wygrały 15:13 i cały mecz 3:2. Był to udany rewanż za jedyną w tym sezonie porażkę ostrołęczanek, które w Płocku przegrały z Volleyem 0:3.

Było to jedenaste zwycięstwo Nike w dwunastym meczu tego sezonu. Reprezentantki naszego miasta mają na koncie 31 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Krótka Mysiadło - klub ten ma dwa "oczka" więcej od Nike, lecz ma także rozegrany jeden mecz mniej. Dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej III ligi awansują do baraży o II ligę - wszystko wskazuje na to, że nasze siatkarki powinny uzyskać kwalifikację, jeżeli tylko utrzymają obecnie prezentowaną fantastyczną formę.

Nike Ostrołęka - MUKS Volley Płock 3:2 (25:16, 23:25, 25:19, 13:25, 15:13)

NIKE: Liszewska, Iwaniuk, Jadczak, Ossowska, Piersa, An. Mierzejewska, Sobotka (libero) oraz Piersa, Chełstowska, Wiszowata, Kośka, Skoczeń, Al. Mierzejewska.