Karatecy OKKK na Polish Open IKO Galizia Cup [ZDJĘCIA]

Sporty walki 27 września 2016 Komentarzy

Leżajsk był gospodarzem międzynarodowego turnieju karate kyokoushin Polish Open IKO Galizia Cup. W zawodach pod patronatem ministra sportu Witolda Bańki wzięło udział około 240 karateków z ponad 40 klubów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Wśród uczestników byli reprezentanci Ostrołęki.

Zawodnicy z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin wystąpili w Leżajsku w dziewięcioosobowym składzie. Prawie cała drużyna przywiozła do domu medale. Dobry występ zanotowali seniorzy. Na pierwszym miejscu w walkach kategorii open zawody zakończyli Marcin Dąbrowski i Beata Opęchowska. Drugie miejsce w walkach w kat. -80 kg przypadło Szymonowi Skorowskiemu. Dodatkowo, Dąbrowski zdobył puchar za najszybsze wygranie walki przed czasem.

Młodsi zawodnicy wzięli przykład ze swoich starszych kolegów i koleżanki, także stając na podium. Juniorka Dominika Pyskło zajęła trzecie miejsce w walkach w kategorii -55 kg, w kata stanęła na drugim miejscu. Wysoko uplasowali się także młodzicy startujący w walkach. Szymon Niziński zajął drugie miejsce w kat. -55 kg, Jakub Niziński był drugi w kat. -65 kg, a Norbert Duszak trzeci w kat. -65 kg.

Kierownikiem i trenerem ostrołęckiej drużyny był sensei Wiesław Orzoł IV dan, a jednym z sędziów turnieju - sensei Krzysztof Ślaski III dan.