Karol Bojarski na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

Inne 05 października 2015 Komentarzy

Ostrołęczanin Karol Bojarski wziął udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w ratownictwie wodnym, które odbyły się w dniach 23-28 września w słonecznej Hiszpanii. Reprezentant Polski godnie reprezentował nie tylko swój kraj, ale również rodzinną Ostrołękę i Szczecin, gdzie obecnie się uczy.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z trzynastu europejskich krajów. W ośmioosobowej reprezentacji Polski z roczników 1997-1999 znalazł się również Karol Bojarski, co jest na pewno wielkim sukcesem ostrołęckiego sportu. Na europejskim czempionacie ostrołęczanin rywalizował z zawodnikami starszymi od siebie, lecz podjął walkę i zaprezentował się z dobrej strony.

W konkurencji 100 m ratownik Bojarski pobił rekord życiowy czasem 59,98 s, jednak nawet tak dobry wynik nie pozwolił na kwalifikację do finału. W innej z konkurencji - 100 metrów ratowanie kombinowane - zajął 16. miejsce z czasem 1:16.87.

Nasz zawodnik dobrze spisał się także w startach zespołowych. W sztafecie 4 x 50 m z pasem Polacy (skład: Karol Bojarski, Paweł Borycki, Klaudiusz Matura, Remigiusz Kolawa) zajęli czwarte miejsce z czasem 1:36.77. Czwartą lokatę nasi ratownicy zajęli też w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina.

Dużo emocji przyniosła konkurencja rzut liną. Karol Bojarski spisał się w niej bardzo dobrze, lecz sędzia dopatrzył się błędu technicznego w jednym z rzutów naszej reprezentacji i Polacy zostali zdyskwalifikowani. Dobry występ ostrołęczanin zanotował w konkurencji ratowanie manekina - z czasem 0:33.81 uplasował się on na 11. miejscu i był najlepszy z Polaków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które umieszczamy dzięki uprzejmości zawodnika. Fotografie pochodzą z jego prywatnego archiwum.