Karol Bojarski z medalami Pucharu Niemiec [ZDJĘCIA]

Pływanie 25 listopada 2015 Komentarzy

W dniach 19-22 listopada w Warendorfie odbył się 24. Puchar Niemiec w ratownictwie wodnym. Nasze miasto reprezentował niezwykle utalentowany Karol Bojarski, wychowanek ostrołęckiej myśli szkoleniowej wśród ratowników. To był kolejny jego dobry występ.

Pierwszego dnia zawodów ostrołęczanin Karol Bojarski zanotował udane starty, w swojej koronnej konkurencji 50m holowanie manekina zdobył 3. miejsce i brązowy medal (33,64 s).  Następnie wystąpił w wyścigu drużynowym 4x25 m, gdzie nasza sztafeta w składzie Bojarski, Kępa, Stanielewicz, Kotowski  wywalczyła także 3. miejsce i brązowy medal z czasem 1:09,96. Lepsi byli tylko Niemcy i Australijczycy.

Dzień później Bojarski także dał z siebie wszystko i w konkurencji 100m kombinowane zajął 3. miejsce i brązowy medal (1:09,38 s). W następnych swoich startach Karol plasował się za podium, zajął 5. miejsce w konkurencjach 100m ratowanie manekina w płetwach i 100m ratownik z pasem oraz 9. miejsce w konkurencji 200m super ratownik.

W zawodach wystartowało 305 zawodników, m.in. z takich krajów jak Austria, Australia,Włochy, Nowa Zelandia, Chiny, Japonia, Holandia, Kanada, Szwajcaria, Niemcy oraz Polska.