Klemendorf powiększa kolekcję medali

Inne 08 sierpnia 2017 2 Komentarze

Jan Klemendorf nie zwalnia tempa i wciąż imponuje dobrą formą. Tym razem 63-letni tenisista stołowy zdobył złoty i srebrny medal XVIII Światowych Igrzysk Polonijnych, jakie odbyły się w Toruniu. Były zawodnik Narwi Ostrołęka, a obecnie Rzekunianki Rzekuń, nie dał szans rywalom w grze pojedynczej w grupie wiekowej 56-65 lat.

Niedawno pisaliśmy, że Klemendorf w nowym sezonie reprezentował będzie IV-ligową Rzekuniankę Rzekuń. Tenisista znany w Ostrołęce z występów w klubach Narew i Start, nie zamierza jeszcze odkładać rakietki i spróbuje pomóc klubowi z powiatu ostrołęckiego w walce o III ligę. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych - jak co dwa lata - wziął też udział w Światowych Igrzyskach Polonijnych.

Na konto Klemendorfa trafiły kolejne medale. W grze  pojedynczej w kategorii 56-65 lat nie miał sobie równych, zdobywając złoto, z kolei w deblu zagrał w parze z Michałem Reterskim, debel dotarł aż do finału, gdzie uznał wyższość Romualda Grzybowskiego i Zbigniewa Strumiło z Litwy. Wynik tego meczu mógł być jednak zupełnie inny...

- Prowadziliśmy już 2:0 w setach, ale nie udało nam się postawić kropki nad "i". W piątym secie byliśmy nawet o krok od zwycięstwa przy prowadzeniu 10:8, ale przegraliśmy 10:12 i w całym meczu 2:3 - opisuje Klemendorf. - Za to w grze pojedynczej wszystko odbyło się bardziej spokojnie, tam w finale trafiłem na rywala z Niemiec i wygrałem 3:1, mimo przegranej w pierwszym secie - dodaje.

Na 13 toruńskich obiektach sportowych rywalizowało 978 zawodników z 32 krajów świata. W 25 konkurencjach wręczono łącznie 856 medali objętych klasyfikacją generalną. Zdobywali je zawodnicy z 30 krajów. Klasyfikację medalową wygrała Polonia z Czech. Sport miał oczywiście ogromne znaczenie, jak w każdych igrzyskach, ale nie mniej ważne było również po prostu spotkanie z Polakami z różnych części świata.