Klub Kolarski 24h zakończył Legia MTB Marathon [ZDJĘCIA]

Inne 19 paĹşdziernika 2016 2 Komentarze

Kolarze z Ostrołęki i okolic na bardzo dobrych lokatach zakończyli cykl wyścigów Legia MTB Marathon. Również podczas finałowego etapu wyścigu w Wesołej nie zabrakło satysfakcjonujących wyników, dających nadzieję na dobre występy także w przyszłym sezonie. Klub Kolarski 24h wygrywał "generalkę" na dystansach giga i mega.

Ostatni etap Legia MTB Marathon w Wesołej

Finałowy etap wyścigu w Wesołej był poprowadzony po bardzo interesującym i wymagającym terenie Lasów Warszawskich. Początkowo zapowiadająca się płaska trasa po ok. czterech kilometrach stała się krętą i "singlową" aż do mety. Runda miała 10 km, zawodnicy z dystansu MINI pokonywali ją jednokrotnie, MEGA trzykrotnie, a GIGA czterokrotnie. Wśród mężczyzn rywalizację na dystansie GIGA wygrał Mateusz Rejch z ekipy SST Lubcza, przed zawodnikiem Rafako Team MTB – Pawłem Piętą i Michałem Glanz z drużyny AK-SPED. Zawodnicy KK24h: Bartosz Jechanowski, Wiesław Kamiński, Maciej Karwowski zajęli odpowiednio 6., 8. i 9. miejsca.

Nie mniej emocji kibicom przyniosła również rywalizacja na nieco krótszym, bo liczącym 30 kilometrów, dystansie MEGA. W zmaganiach mężczyzn po złoty medal sięgnął Paweł Baranek z ekipy Monteria Team przed Tomaszem Błońskim i Tomaszem Wojtkowskim, obaj z drużyny Weso-Lucky Wesoła. Zawodnicy KK24h zajęli odpowiednio miejsca: Arkadiusz Jechanowski - 9.,  Kacper Szabłowski - 10., Jan Markiewcz - 13., Mariusz Rynkiewicz - 14.

Wśród kobiet na identycznym dystansie zwyciężyła Marta Wasiak reprezentująca ekipę Świat Rowerów Racing Team. Drugie miejsce wywalczyła Marta Sarbińska-Kłos. Na trzecim miejscu dojechała zawodniczka TS Meran Otwock – Katarzyna Andrzejczuk. Maria Kamińska z KK24h uplasowała się na czwartej pozycji. Na najkrótszym dystansie MINI o długości 10 kilometrów wśród najmłodszych uczestników zwyciężył Kamil Grabowski przed Kacprem Mockiem, a na czwartym miejscu dojechał do mety Adrian Gąska - wszyscy z KK24h. W rywalizacji kobiet na tej samej trasie zwyciężyła Malwina Krzyczkowska AK-Speed przed Wiktorią Wacławek z drużyny ULKS Józefina. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś Marta Gawek z KK24h po przejechaniu dwóch kilometrów więcej niż rywalki, gdyż po starcie Marta jadąc z najszybszymi chłopcami pomyliła trasę i musiała gonić rywalki aż do mety - starczyło czasu tylko na najniższy stopień podium.

W niedzielnym wyścigu zawodnicy KK24h stali 10 razy na podium w klasyfikacji open oraz różnych kategoriach wiekowych.

KK24h podsumowuje cykl wyścigów

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej całego cyklu, który w tym roku liczył aż dziewiętnaście edycji, poczynając od miejscowości Laski, a kończąc na ostatnich zawodach w Wesołej najlepszą drużyną na dystansie GIGA została ostrołęcka drużyna KK24h. W klasyfikacji mężczyzn na dystansie GIGA zwyciężył Tomasz Strzemięczny – Płocki Klub Kolarski przed Pawłem Piętą - Rafako MTB Team i Bartoszem Jechanowskim z KK24h. Znakomite czwarte i piąte miejsca zajęli odpowiednio Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa z KK24h. Wśród kobiet wygrała Paulina Kazimierska z ekipy Bliska Team Białystok.

Podobnie jak na królewskim dystansie GIGA, także na dystansie MEGA najlepszą drużyną została ekipa KK24h. Przedstawiciel Płockiego Klubu Kolarskiego Wiktor Polonis zwyciężył w klasyfikacji generalnej - indywidualnej, a piąte i szóste miejsca zajęli Arkadiusz Jechanowski i Jan Markiewicz z drużyny KK24h. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła natomiast niedzielna triumfatorka w Wesołej – Marta Wasiak ze Świata Rowerów Racing Team przed Marią Kamińską - KK24h.

W klasyfikacji generalnej na dystansie MINI najlepszą drużyną została ekipa ULKS Józefina, przed drużyną KK24h. Wśród mężczyzn w kategorii LM1 wygrał Bartosz Grabiński, a tuż za podium stanął Mateusz Lendzioszek z KK24h. W zmaganiach LM2 zwyciężył zaś Piotr Prokopczyk z drużyny LKK Start Tomaszów Mazowiecki, drugie miejsce przypadło Dominikowi Niegowskiemu z KK24h. W kategorii LM3 zwyciężył Kacper Mocek z KK24h, miejsce czwarte zajął Kamil Grabowski, szóste Adrian Gąska - obaj z KK24h.

Organizatorem cyklu wyścigów kolarskich "Legia MTB Marathon" był Klub Kolarski Legia. Finałowy etap odbył się 9 października. Więcej zdjęć tego wydarzenia znajdziesz w galerii klubowego fotografa.