Klub Kolarski 24h zakończył sezon w Supraślu (zdjęcia)

Kolarstwo 05 października 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h mają za sobą niezwykle emocjonujący sezon. Ostatni start w Maratonach Kresowych MTB był dla nich okazją osiągnięcia dobrych wyników i podsumowania całego cyklu.

Od 2 kwietnia do 30 września drużyna KK24h startowała w Maratonach Kresowych MTB - cyklu wyścigów na rowerach górskich. Znakomicie przygotowane trasy pod względem technicznym, perfekcyjne oznaczenie tras w całym cyklu spowodowało, że zawodnicy mogli komfortowo rywalizować na trudnych technicznie odcinkach. KK24h łącznie uczestniczył w 15 z 16 etapów Maratonów Kresowych.

Kolarze z naszego regionu startowali na wszystkich możliwych dystansach, a liderem pozostał Wiesław Podeszwa, który na wszystkich etapach stał na podium kategorii wiekowej 60+ i bezapelacyjnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Podeszwa startował na najdłuższych dystansach wyścigu od 60 do 90km.

Kolejnym zawodnikiem z podium, który prawie wszystkie etapy wjechał na podium był Mateusz Lendzioszek. W całym cyklu zajął on znakomitą drugą lokatę w klasyfikacji generalnej na dystansie MINI (od 6 do 10km) w kategorii chłopców do 8 lat.
Maciej Karwowski w kategorii M4 otarł się o podium w generalce zajmując 4. miejsce, a na poszczególnych etapach stał wielokrotnie na podium dystansów najdłuższych.

Bartosz Jechanowski, Arkadiusz Jechanowski, Zenon Malinowski, Maria Kamińska to kolejni zawodnicy, którzy stawali na podium podczas poszczególnych etapów całego cyklu. Mariusz Rynkiewicz został liderem frekwencji, opuścił on tylko jeden start w cyklu i do podium generalki zabrało kilkunastu punktów. Ostatecznie zajął 6. miejsce w generalce (kat. M3).

Najmłodsi adepci kolarstwa również spisywali się na medal, bo choć dopiero w drugiej części sezonu zaczęli swoją przygodę z rowerem na wyścigu, to już wywalczyli kilka trofeów. Na podium najkrótszego dystansu stawali: Karolina Rynkiewicz i Adam Staniszewski. W zawodach startowali również młodzicy: Ola Kowalska, Dominik Niegowski. Pozostali zawodnicy KK24h, którzy stawali na starcie Maratonów Kresowych: Michał Gawek, Edyta Graczyk, Hubert Lemański, Marek Karczewski, Wiesław Kamiński, Piotr Kowalski, Jarosław Makowiecki, Jan Markiewicz, Michał Niegowski, Paweł Niedbała, Krzysztof Serafiński, Zdzisław Szklarski.

Doskonałą pozycję w generalce zajęła drużyna KK 24h, która kilka razy wjechała na podium poszczególnych etapów. Ostatecznie drużyna KK24h zajęła 5. miejsce w klasyfikacji drużyn na najdłuższych dystansach. Drużynę na poszczególnych etapach reprezentowali: Bartosz Jechanowski, Arkadiusz Jechanowski, Wiesław Kamiński, Maciej Karwowski, Zenon Malinowski, Wiesław Podeszwa, Mariusz Rynkiewicz.

- Wyniki naszych zawodników w tym sezonie można uznać za udane. Gratulujemy zawodnikom z podium i drużynie. Oprócz rywalizacji sportowej, która była podstawą sezonu nasza drużyna jest wdzięczna kibicom - żonom, mężom, mamusiom i tatusiom, którzy razem z nami uczestniczyli w zawodach. Bez takiego wsparcia i wiary, że na mecie ktoś na nas czeka nie mielibyśmy dla kogo startować. Dziękujemy Karolinie i Grzegorzowi Lendzioszek, Dariuszowi Nowakowi za transport, Pijącemu mleko za zdjęcia oraz Mirkowi i Ani Barej za stworzenie wspaniałej kolarskiej imprezy - wymienia Marek Karczewski, prezes Klubu Kolarskiego 24h.