Kolejne zamieszanie w I lidze siatkówki. Ile drużyn zagra przeciwko Enerdze Pekpol?

Siatkówka 20 lipca 2014 3 Komentarze

Drużyna LKS Caro Rzeczyca nie zgłosiła się do rozgrywek pierwszej ligi siatkówki, co oznacza, że nie ma szans na występy na zapleczu Plus Ligi. Co ciekawe, dwa tygodnie wcześniej ekipa ta...odkupiła miejsce w I lidze od TKS Nascon Tychy. Ile drużyn wystąpi w I lidze?

Drużyna LKS Caro Rzeczyca nie zgłosiła się do rozgrywek pierwszej ligi siatkówki, co oznacza, że nie ma szans na występy na zapleczu Plus Ligi. Co ciekawe, dwa tygodnie wcześniej ekipa ta...odkupiła miejsce w I lidze od TKS Nascon Tychy. Ile drużyn wystąpi w I lidze?

Prawdopodobnie rywalami Energi Pekpol Ostrołęka będzie jedenaście ekip a liga będzie liczyć - podobnie jak w poprzednich latach - dwanaście zespołów. Sytuacja z miejscami w I lidze jest jednak w tym sezonie dość komiczna - skład rozgrywek zmieniał się już kilkukrotnie i niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zmian.

Pierwotnie liga miała liczyć czternaście zespołów. Powiększenie rozgrywek zostało zatwierdzone przez PZPS, do pierwszej ligi zaproszono więc ubiegłorocznych spadkowiczów - Kęczanina Kęty i AGH 100RK Kraków, jak również półfinalistów rozgrywek drugoligowych - Victorię Wałbrzych i Karpaty Krosno. Ta druga drużyna odrzuciła jednak zaproszenie, nie będąc gotowa na grę w I lidze. Liga liczyć miała więc 13 zespołów, choć pojawiła się szansa na parzystą liczbę ekip. Swój akces do gry na zapleczu ekstraklasy złożyła drużyna Morza Bałtyk Szczecin.

W międzyczasie pojawiła się jednak zmiana - TKS Nascon Tychy z powodu problemów finansowych zamienił się miejscami z drugoligowym LKS Caro Rzeczyca. Zespół z Rzeczycy miał grać w I lidze, lecz... nie zgłosił się do rozgrywek. Nieoficjalnie - nie zebrał potrzebnego budżetu, choć prezesi klubu zapewniali o tym, że są w stanie spełnić wszystkie wymagania. Jednocześnie nie wypali więc plan Szczecina, który liczył na to, że dołączy do ligi jako czternasty.

Drużyn w I lidze jest dwanaście, lecz może jeszcze być trzynaście! Istnieje bowiem jeszcze jedna opcja: LKS Caro Rzeczyca może zamienić się miejscami w I lidze z... Morzem Bałtyk Szczecin. Wtedy Rzeczyca zagra w II lidze - obecnie nie ma na to szans, gdyż ma licencję pierwszoligową a nie zgłosiła się do rozgrywek, czyli nie ma prawa grać na szczeblu centralnym. Morze natomiast spełniło by swoje marzenia o grze w I lidze. Taki plan jest jednak mało prawdopodobny. Obecnie najpoważniejszą opcją jest taka, że w I lidze zagra dwanaście drużyn. Jeżeli PZPS będzie chciał powiększyć rozgrywki w przyszłym sezonie, to istnieje szansa, że w tym sezonie... nikt nie spadnie, ewentualnie spadną dwie drużyny a awans z II ligi wywalczą aż cztery ekipy.

Obecny skład rozgrywek I ligi:
Camper Wyszków;
KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS;
Ślepsk Suwałki;
AZS PWSZ Stal Nysa;
Krispol Września;
Energa Pekpol Ostrołęka;
Avia Świdnik;
AGH 100RK Kraków;
Kęczanin Kęty;
Aluron Warta Zawiercie;
SMS PZPS Spała;
Victoria Wałbrzych.

Rozgrywki I ligi rozpoczną się prawdopodobnie w sobotę, 27 września. Przewidywany zestaw par pierwszej kolejki przy takim składzie drużyn to [układ: gospodarze - goście]:
Victoria Wałbrzych - Camper Wyszków;
SMS PZPS Spała - KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS;
Aluron Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki;
Kęczanin Kęty - AZS PWSZ Stal Nysa;
AGH 100RK Kraków - Krispol Września;
Avia Świdnik - Energa Pekpol Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
20:00, 20 lipca 2014

Gość

nieźle...tak sie kończy handlowanie miejscami


...
22:32, 20 lipca 2014

kibol

Caro Rzeczyca zagra pewnie w III lidze


...
08:41, 21 lipca 2014

ak

oby ten sezon był lepszy w wykonaniu pekpoluSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.