Korona kontynuuje marsz w górę tabeli

Piłka nożna 11 października 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Pełtę Karniewo 3:1 w spotkaniu 11. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Niebiesko-żółci dzięki piątej wygranej z rzędu awansowali na piąte miejsce w tabeli, do lidera tracą siedem punktów.

Niedzielne spotkanie w Karniewie rozpoczęło się dość nietypowo, bo już w pierwszej minucie kibice obejrzeli pierwszego gola, szczęśliwym strzelcem bramki dla Korony był Michał Nosek. W następnej akcji Pełta doprowadziła do wyrównania za sprawą Krzysztofa Pustoły. Co ciekawe, w dziesiątej minucie było już 2:1 dla Korony, tym razem na listę strzelców wpisał się Cezary Stachowicz. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

W drugiej części gry Korona kontrolowała przebieg gry i przewagę udokumentowała golem Piotra Kubata w 77. minucie. Podopieczni Michała Robaszkiewicza wygrali 3:1 i pokazali, że mogą włączyć się do walki o awans do IV ligi. Kolejne spotkanie Korony rozegrane zostanie w sobotę 17 października o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. Partyzantów. Rywalem naszych piłkarzy będzie KS CK Troszyn.

PEŁTA Karniewo - KORONA Ostrołęka 1-3 (1-2)
Pustoła 3 - Nosek 1, Stachowicz 10, Kubat 77

KORONA: Szczechowiak - Dzbeński (58' Wargulewski), Jastrzębski, Karczewski, Kubat, Nosek, Pełtak (46' Górski), Rupacz, Stachowicz (60' Szymański), Staszczuk (74' Parzych), Zięba.