Korona lepsza od Makowianki w meczu "na wodzie"

Piłka nożna 15 maja 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Makowiankę Maków Mazowiecki 3:1 w spotkaniu 24. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Pod wodzą Marcina Truszkowskiego niebiesko-żółci spisują się bardzo dobrze, nie mając problemów z pokonaniem nawet wyżej notowanego rywala.

Bohaterem Korony został Maciej Staszczuk. Młody pomocnik już w 8. minucie otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Michał Poniatowski. Ekipa Makowianki rozgrywała dobry mecz, lecz nie potrafiła ustrzec się błędów indywidualnych, które zadecydowały o wyniku meczu. Pomyłki defensorów z Makowa Mazowieckiego wykorzystali ponownie Staszczuk oraz Michał Nosek, dając Koronie ważne trzy punkty. Spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych - nad stadionem rozpętała się ulewa, przez większość meczu deszcz dawał się we znaki piłkarzom obu drużyn.

Był to drugi mecz ostrołęczan pod wodzą Marcina Truszkowskiego. Korona odblokowała się i odzyskała skuteczność, dzięki czemu zdobyła aż dziewięć goli w dwóch spotkaniach. Bardziej widowiskowy styl gry z pewnością zostanie przetestowany podczas kolejnego meczu Korony - w przyszłą niedzielę ostrołęczanie zmierzą się na wyjeździe z liderem Tęczą Łyse.

Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Mazowiecki 3:1 (1:1)
Staszczuk 8, 65, Nosek 73 - Poniatowski 44

Korona: Szczechowiak - Borkowski (75' Zięba), Gawrych, Jastrzębski, Skarzyński, Staszczuk (75' Dzbeński), Jóźwiak (80' Buchalski), Górski, Drężewski (82' Laska), Nosek, Kubat.