Korona Ostrołęka nie zatrzymuje się w drodze do celu!

Piłka nożna 23 kwietnia 2017 1 Komentarz

O sile Korony Ostrołęka przekonał się kolejny rywal w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Dziś żółto-niebiescy rozgromili na wyjeździe Wkrę Sochocin 5:0 i zrobili kolejny krok ku upragnionemu awansowi do IV ligi.

Oczywiście Korona była zdecydowanym faworytem wyjazdowego starcia w Sochocinie, bowiem Wkra w tym sezonie wygrała tylko 3 z 20 meczów. Sport znał już jednak nie takie niespodzianki, więc trzeba było mieć się na baczności. Ostrołęczanie już w pierwszej połowie praktycznie rozstrzygnęli to spotkanie, gdyż po 45 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:0 dla Korony. Po przerwie podopieczni Marcina Truszkowskiego zdobyli jeszcze dwa gole i kolejnym imponującym zwycięstwem przybliżyli się do końcowego triumfu w lidze okręgowej. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Maciej Staszczuk, a po jednej bramce dołożyli Łukasz Zaniewski, Michał Nosek i Piotr Kubat.

Do końca sezonu pozostało dziewięć kolejek, a Korona jest liderem z przewagą dziesięciu punktów nad drugą w tabeli Wkrą Bieżuń. W meczu następnej (już 22.) kolejki ostrołęczanie zmierzą się na wyjeździe z Makowianką Maków Mazowiecki.

Wkra Sochocin - Korona Ostrołęka 0:5 (0:3)
⚽ dla Korony: Staszczuk 2, Zaniewski, Nosek, Kubat