Korona Ostrołęka świętuje awans do IV ligi! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 27 maja 2017 12 Komentarzy

Korona Ostrołęka wygrała derby regionu z KS CK Troszyn 5:1 i przypieczętowała zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu stało się jasne, że ostrołęczanie wywalczyli awans do IV ligi mazowieckiej!

Mecz przy mocno świecącym słońcu rozpoczął się tuż po godzinie 16.00. W 14. minucie przed świetną szansą stanął Paweł Dzbeński, lecz piłkę spod nóg wybił mu bramkarz Adrian Drężek. Korona miała przewagę w posiadaniu piłki, lecz klarownych sytuacji było dość mało. W 40. minucie szansę na gola miał Michał Nosek, lecz jego strzał z siódmego metra powędrował wysoko nad bramką. Do przerwy mieliśmy wynik 0:0 i chyba nikt nie spodziewał się, że w drugich 45 minutach obejrzymy aż sześć goli.

Początek drugiej połowy również był dla Korony. Na lewej flance bardzo dobrze spisywał się młody Artur Muchin i gdyby Paweł Dzbeński był skuteczniejszy to lewoskrzydłowy żółto-niebieskich mógł mieć na koncie dwie asysty po siedmiu minutach gry w drugiej części meczu. Jednak co się odwlecze to nie uciecze - w 65. minucie wynik meczu otworzył Karol Górski, pokonując bramkarza KS CK strzałem głową. Nie zdążyliśmy ochłonąć po tym golu, a było już 2:0, gdyż zespołową akcję gospodarzy wykończył Piotr Kubat. W 75. minucie kapitalną bramkę strzelił Przemysław Śnietka, pięknym zwodem ograł on obrońcę, po czym huknął lewą nogą zza pola karnego w kierunku dalszego słupka. Adrian Drężek był bez szans.

W 82. minucie KS CK Troszyn w końcu strzelił gola. Była to jednak dość dziwna bramka - jeden z zawodników Troszyna skoczył do górnej piłki z bramkarzem Korony Sebastianem Szczechowiakiem. W zamieszaniu podbramkowym piłka minęła bramkarza Korony i toczyła się do siatki. Mimo ofiarnej interwencji doświadczonego golkipera, sędzia uznał gola dla Troszyna. Trzeba przyznać, że sytuacja dość kontrowersyjna, gdyż niejeden sędzia mógłby dopatrzyć się tu faulu na bramkarzu. Było- nie było, gol został uznany, choć ciężko jednoznacznie wskazać strzelca w tym zamieszaniu. 1:3.

To jednak nie był koniec strzelania. W 84. minucie Przemysław Śnietka zasłużył sobie na miano specjalisty od strzelania pięknych goli w tym meczu i pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza przyjezdnych. Wynik ustalił Jakub Laska w 88. minucie, ładnym "szczupakiem" dobijając strzał jednego ze swoich kolegów. Stało się jasne, że Korona awansowała do IV ligi. Jak na awans przystało, po meczu przyszedł czas na fetowanie sukcesu i "oblewanie go", oczywiście szampanem. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, ale już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie ostrołęczanie zagrają w IV lidze mazowieckiej.

Korona Ostrołęka - KS CK Troszyn 5:1 (0:0)

⚽ 1:0 Górski '65
⚽ 2:0 Kubat '66
⚽ 3:0 Śnietka '75
⚽ 3:1 P. Kamionowski '82
⚽ 4:1 Śnietka '84
⚽ 5:1 Laska '88

KORONA: Szczechowiak - Skorupka, Cychol, Jastrzębski, Zięba, Strzeżysz, Górski (73' Gąska), Dzbeński, Muchin (58' Laska), Nosek (68' Śnietka), Zaniewski (63' Kubat).

KS CK: Drężek - Abramczyk, Kopeć, Sakowski, K. Kamionowski, Dzwonkowski (78' Bałazy), Bałas, P. Kamionowski, Chromik (89' Jankowski), Gutowski, Dąbrowski (76' Grabowski).