Korona pokonała Świt w generalnym sprawdzianie przed ligą [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 08 sierpnia 2016 Komentarzy

Nie doszedł do skutku zaplanowany na sobotę sparing ostrołęckiej Korony z Wissą Szczuczyn. Zamiast tego, zawodnicy z Ostrołęki udali się do Baranowa, gdzie zmierzyli się z A Klasowym Świtem. Ostateczny sprawdzian przed ligą wypadł korzystnie, Korona odniosła pewne i wysokie zwycięstwo.

Wynik spotkania otworzył Damian Drężewski, który w 25. minucie pokonał Marcina Darmochwała. Minutę później było już 2:0 dla ostrołęckiego zespołu, tym razem na listę strzelców wpisał się Maciej Staszczuk. Do przerwy podopieczni Marcina Truszkowskiego strzelili jeszcze dwie bramki. W 41. minucie swojego drugiego gola strzelił Staszczuk, a trzy minuty później wynik podwyższył Jakub Laska.

W drugiej połowie także nie zabrakło emocji. Cztery minuty po wznowieniu gry na 5:0 podwyższył Damian Drężewski. Po godzinie gry gospodarze w końcu zdobyli bramkę. Grający trener Świtu Wojciech Gąska wykonał skuteczną dobitkę po rzucie karnym niewykorzystanym przez Damiana Duszaka. Ostatni gol padł w 78. minucie - wynik na 6:1 dla Korony ustalił Arkadiusz Kowalczyk.

Dla ostrołęckiej Korony był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się w kolejny weekend sezonem 2016/17 w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. W pierwszej kolejce Korona pojedzie do Bieżunia na starcie z tamtejszą Wkrą. Mecz zostanie rozegrany 14 sierpnia o godz. 17.00. Z kolei Świt czekają jeszcze dwa spotkania sparingowe przed nowym sezonem A Klasy, który rusza 20 sierpnia.