Korona przełamała Makowiankę

Piłka nożna 27 września 2015 Komentarzy

Prawdziwą huśtawkę nastrojów w Makowie Mazowieckim przeżyli piłkarze Korony Ostrołęka. Nasi piłkarze przez sporą część drugiej połowy przegrywali, lecz w końcówce pokazali klasę i spotkanie 9. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej zakończyło się ich zwycięstwem 3:2.

Korona przystąpiła do meczu bez Piotra Karczewskiego i Cezarego Stachowicza, a więc zawodników, którzy w poprzednich meczach byli podstawowymi graczami ostrołęckiego zespołu. Podopieczni Michała Robaszkiewicza objęli prowadzenie w 38. minucie za sprawą Michała Noska, który pewnie wykorzystał rzut karny. Był to jedyny gol pierwszej połowy, lecz po przerwie było równie ciekawie. Pięć minut po wznowieniu gry wyrównał Radosław Piątek, a w 57. minucie za sprawą tego samego gracza było już 2:1 dla gospodarzy.

Korona jednak nie zamierzała się poddawać. Trzy minuty po stracie drugiego gola w drużynie niebiesko-żółtych nastąpiła zmiana, Daniela Wargulewskiego zastąpił Piotr Kubat. Michał Robaszkiewicz wykazał się prawdziwym nosem trenerskim, ponieważ to właśnie Kubat trafił do siatki rywali w 80. i 81. minucie, dając Koronie zwycięstwo 3:2 w całym spotkaniu!

Było to czwarte zwycięstwo Korony w dziewiątym meczu. Oprócz wygranych, nasi piłkarze mają jeszcze na swoim koncie dwa remisy i trzy porażki. Kolejne spotkanie Korona rozegra już 3 października o godzinie 15.00 na stadionie przy ul. Partyzantów. Ich rywalem w derbach powiatu ostrołęckiego będzie Tęcza Łyse.

MAKOWIANKA Maków Mazowiecki - KORONA Ostrołęka 2-3 (0-1)
Piątek 50,57 - Nosek 38 (k), Kubat 80, 81

KORONA: Szczechowiak - Dzbeński, Gawrych, Górski (70' Jóźwiak), Jastrzębski, Majewski (74' Parzych), Nosek, Pełtak, Rupacz , Staszczuk, Wargulewski (60' Kubat).