Korona rzutem na taśmę ograła Makowiankę [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 16 września 2016 18 Komentarzy

Korona Ostrołęka odniosła siódme zwycięstwo z rzędu w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Tym razem ostrołęczanie wygrali 2:1 z Makowianką Maków Mazowiecki. Bohaterem Korony został rezerwowy Jakub Laska. Zobacz zdjęcia z meczu.

Pierwsza połowa rozczarowała kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Witosa. Obie drużyny nie stwarzały sobie sytuacji bramkowych, dopiero w końcówce pierwszej połowy przed szansą na gola stanął Wojciech Skorupka, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Stępnia. Emocje w drugiej połowie wynagrodziły jednak mało pasjonujące pierwsze 45 minut.

Po zmianie stron Korona rozpoczęła od mocnego uderzenia. W 49. minucie Arkadiusz Zięba uciekł rywalom prawą stroną boiska, perfekcyjnie dośrodkował na głowę Macieja Staszczuka, a ten głową umieścił piłkę w siatce. Popisowa akcja Korony rozbudziła nadzieje kibiców. Warto dodać, że przy Witosa pojawił się w końcu zorganizowany doping dla gospodarzy, klub kibica stworzyli młodzi piłkarze Korony.

W 65. minucie powinno być 2:0. Drężewski znalazł się w niezwykle dogodnej sytuacji, lecz strzelił w bramkarza Makowianki. Sytuacja ta zemściła się dwie minuty później. Rezerwowy gości - Ciak - wyszedł na dogodną pozycję, jego strzał obronił Szczechowiak, lecz dobitka Traczewskiego z najbliższej odległości znalazła już drogę do siatki. Niebiesko-żółci ruszyli do przodu. W 82. minucie padł nawet gol dla gospodarzy, lecz przedwczesną radość zatrzymał sędzia Paweł Gwiazda, odgwizdując pozycję spaloną.

Bohaterem Korony w piątkowym starciu został rezerwowy Jakub Laska. Młody skrzydłowy najpierw popędził prawą stroną i niewiele brakowało, by któryś z napastników zamknął jego dośrodkowanie wzdłuż pola karnego. Chwilę później ten sam zawodnik kapitalnie wykonał rzut wolny i bezpośrednim strzałem pokonał golkipera Makowianki. Stało się to w 89. minucie. Korona nie dała już sobie wyrwać zwycięstwa, dodajmy, że siódmego z rzędu. Gospodarzom należą się wielkie brawa za walkę i emocje do końca.

Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Mazowiecki 2:1 (0:0)

⚽ 1:0 Staszczuk '49
⚽ 1:1 Traczewski '67
⚽ 2:1 Laska '89

Korona: Szczechowiak - Skarźyński, Dawidzki, Zięba, Skorupka, Drężewski (68' Kowalczyk), Strzeżysz, Górski (78' Wysocki), Staszczuk, Nosek (46' Laska), Śnietka (79' Kubat).