Korona, Troszyn i Aldo Bartnik z awansem do drugiej rundy Pucharu Polski

Piłka nożna 10 września 2015 Komentarzy

W środę 9 września na trzynastu boiskach okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego rozegrano spotkania pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski. Grały także lokalne drużyny - awans do kolejnej rundy wywalczyły Aldo Bartnik Myszyniec, KS CK Troszyn i Korona Ostrołęka.

Porażkę 2:5 z Makowianką Maków Mazowiecki zanotował B-Klasowy Świt Baranowo. Podopieczni Wojciecha Gąski w pierwszej połowie prowadzili wyrównaną walkę z rywalem i po 45 minutach przegrywali tylko 1:2. Po zmianie stron Makowianka zaprezentowała się jednak lepiej i pewnie wywalczyła awans do drugiej rundy. Bramki dla Świtu strzelili Rafał Ogonowski i Mateusz Tabaka.

Prawdziwa huśtawka nastrojów miała miejsce w meczu Orzyca Chorzele z KS CK Troszyn. Drużyna z powiatu ostrołęckiego do przerwy prowadziła 2:0 po golach Piotra Gutowskiego i Adriana Cesarskiego. Piłkarze Orzyca wyszli na drugą połowę odmienieni i nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale też wyszli na prowadzenie na kilka minut przed końcem meczu. Troszyn zdołał wyrównać w 90. minucie za sprawą Bartosza Witkowskiego i doszło do rzutów karnych. W nich KS CK triumfował 12:11 i wywalczył tym samym awans do drugiej rundy.

Kłopotów z awansem nie miała także Korona Ostrołęka. Podopieczni Michała Robaszkiewicza wygrali 7:3 z Orzem Goworowo. Bramki dla Korony strzelali Paweł Dzbeński (dwie), Michał Nosek, Mateusz Pełtak, Tomasz Jóźwiak, Piotr Karczewski i Piotr Wysocki. Dla Orza trafiali: Michał Brzozowski, Mateusz Brzozowski i Cezary Gęsich. W drugiej rundzie zagra też Aldo Bartnik Myszyniec - ten zespół awansował bez gry, gdyż w dniu meczu z przyjazdu na spotkanie pucharowe zrezygnowała Pełta Karniewo.

Wyniki 1. rundy okręgowego Pucharu Polski (Ciechanów-Ostrołęka):

Świt Baranowo (B) 2-5 Makowianka Maków Maz. (LO)
Aldo Bartnik Myszyniec (A) 3-0(wo) Pełta Karniewo (LO)
Orzeł Sypniewo (A) 7-2 Iskra Krasne (LO)
Jutrzenka Unieck (A) 0-3(wo) Boruta Kuczbork (LO)
Kryształ Glinojeck (A) 2-0 Wkra Sochocin (LO)
GKS Lipowiec (B) 0-3 Żak Szreńsk (LO)
Tamka Dzierzgowo (B) 4-2 Wieczfnianka Wieczfnia (LO)
Wkra Andzin (B) 4-3 Żbik Nasielsk (LO)
Konopianka Konopki (B) 3-1 Tęcza Ojrzeń (LO)
Opia Opinogóra (B) 0-4 PAF Płońsk (LO)
Orzyc Chorzele (A) 3-3 (k. 11-12) CK Troszyn (LO)
Orz Goworowo (B) 3-7 Korona Ostrołęka (LO)
WKS Mystkówiec (B) 1-2 Nadnarwianka Pułtusk (LO)

Pary 2. rundy okręgowego Pucharu Polski (Ciechanów-Ostrołęka) - mecze rozegrane zostaną w środę 16 września:

Aldo Bartnik Myszyniec (A) - Korona Ostrołęka (LO)