Korona wygrywa po świetnym widowisku [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 03 października 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Tęczę JBB Łyse 3:2 w meczu 10. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Mecz, który obejrzało około 250 widzów, przyniósł zgromadzonym fanom wiele emocji. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w samej końcówce.

Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa Tęczy, która w dziewięciu meczach odniosła aż osiem zwycięstw, w tym kilka bardzo wyraźnych. Podopieczni Dariusza Narolewskiego wyrośli na faworyta ligi i przystąpili do ataku, już w 5. minucie strzelając gola za sprawą Piotra Kamionowskiego. Wyrównał w 14. minucie Paweł Dzbeński, lecz już cztery minuty później Tęcza prowadziła 2:1, gdyż na listę strzelców wpisał się Marek Kaliszewski. Co ciekawe, obaj strzelcy bramek dla Tęczy to byli piłkarze ostrołęckiego klubu.

Na kolejne gole kibice musieli poczekać do drugiej części gry. Najpierw w 67. minucie bramkę z rzutu karnego strzelił Michał Nosk, a pięć minut przed końcem gry zwycięstwo kapitalnym strzałem przy dalszym słupku w sytuacji sam na sam z Radchenką przypieczętował Paweł Dzbeński. Korona wygrała 3:2 i pokazała, że należy się z nią liczyć w następnych kolejkach.

Z kolei Tęcza otrzymała zimny prysznic, lecz dalej jest liderem z przewagą dwóch punktów nad KS CK Troszyn. Więcej o rozgrywkach ligi okręgowej na początku przyszłego tygodnia w naszym dziale sportowym.

KORONA Ostrołęka - TĘCZA JBB Łyse 3-2 (1-2)
Dzbeński 14, 85, Nosek 67 - Pi. Kamionowski 5, Kaliszewski 18

KORONA: Szczechowiak - Rupacz, Pełtak, Stachowicz (78' Szymański), Zięba, Dzbeński (88' Parzych), Karczewski (75' Górski), Nosek, Jastrzębski, Staszczuk, Wargulewski (60' Kubat).

TĘCZA: Radchenko - Cekała, Zygmunt, Sowa, K. Kamionowski, Sulkowski, P. Kamionowski, Korytkowski (83' Bednarczyk), Pa. Magdaleński (80' Pi. Magdaleński), Kaliszewski, Cichy.