Korona zakończyła mistrzowską jesień [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 12 listopada 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Orzyc Chorzele 2:1 w starciu 15. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Gospodarze zakończyli tym samym niezwykle udaną rundę jesienną, podczas której wygrali dwanaście meczów, dwa zremisowali i ponieśli tylko jedną porażkę.

Trener Marcin Truszkowski zaskoczył składem na mecz z Orzycem, delegując na murawę m.in. 16-letniego Artura Muchina. Młody zawodnik Korony przebywał na boisku przez 70 minut i nie odstawał od swoich starszych kolegów. A warto dodać, że w rezerwie znalazł się także jego rówieśnik Bartosz Gąska. Pokazuje to, że Korona nie boi się postawić na wychowanków w drużynie seniorów. Przejdźmy jednak do samego spotkania, które było starciem dwóch czołowych drużyn okręgówki.

Gospodarze od początku spotkania starali się przejąć inicjatywę, a starania udokumentowali w 22. minucie. Oskrzydlającą akcję ofensywną Wojciecha Skorupki wykończył Karol Górski i było 1:0. Goście nie byli jednak podłamani straconym golem i chcieli doprowadzić do wyrównania, co udało im się w drugiej części gry. Korona przy wyniku remisowym zdecydowała się na większe zaangażowanie w ofensywie, co przyniosło efekt w 71. minucie. Gol Macieja Staszczuka był podobny do pierwszej bramki strzelonej przez Koronę, z tym, że dośrodkowującym tym razem z prawej strony był Arkadiusz Kowalczyk.

Korona ma za sobą niezwykle udaną rundę jesienną. Piłkarze prowadzeni przez Marcina Truszkowskiego zgromadzili 38 punktów i o sześć wyprzedzają Nadnarwiankę Pułtusk, a o dziewięć Wkrę Bieżuń. Tytuł mistrza jesieni pozostaje w Ostrołęce, lecz zobowiązuje także do ciężkiej pracy w okresie przygotowawczym, tak by ta pozycja w tabeli została utrzymana także po ostatnim meczu sezonu. Do rozgrywek okręgówki wracamy wiosną, a za jesień - czapki z głów dla Korony.

Korona Ostrołęka - Orzyc Chorzele 2:1 (1:0)
⚽ dla Korony: Górski '22, Staszczuk '71

KORONA: Szczechowiak - Karczewski (75' Ludwiczak), Dawidzki, Jastrzębski, Skorupka, Muchin (70' Kowalczyk), Górski, Wysocki (70' Nosek), Stachowicz (60' Śnietka), Strzeżysz, Staszczuk.