Korona zremisowała z Wkrą [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 26 sierpnia 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka zremisowała z Wkrą Żuromin 1:1 w meczu 3. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Gospodarze dali się zaskoczyć w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale w drugiej odsłonie zagrali już lepiej. Szkoda jedynie wielu niewykorzystanych sytuacji podbramkowych - to był z pewnością mecz do wygrania.

W pierwszej części gry optyczną przewagę miał zespół Korony. Niebiesko-żółci dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało, gdyż brakowało wykończenia akcji. Wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, goście strzelili jednak bramkę do szatni za sprawą Bartosza Budzińskiego. W drugiej połowie Korona musiała więc ruszyć do ataku, tak też się stało.

Ataki na bramkę gości przeprowadzane były raz po raz, lecz niestety nie udało się wykorzystywać świetnych sytuacji. Znakomite sytuacje stworzyli sobie m.in. Mateusz Pełtak i Michał Nosek. Strzał pierwszego z nich wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Mateusza Szmyta, golkiper gości był jednak bohaterem w akcji sam na sam z Noskiem. Szczęście uśmiechnęło się do Korony na dziewięć minut przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu z lewej strony na bramkę główkował Piotr Kubat, bramkarz gości odbił futbolówkę, do której dopadł Paweł Dzbeński i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Akcję możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.

Więcej goli w tym meczu już nie padło. Korona zapisała na swoim koncie pierwszy punkt w tym sezonie, lecz trener Michał Robaszkiewicz nie był zadowolony z końcowego rozstrzygnięcia. Z pewnością jest potencjał na lepsze wyniki, ale w kolejnych meczach trzeba poprawić skuteczność.

KORONA Ostrołęka - WKRA Żuromin 1-1 (0-1)
Dzbeński 81 - Budziński 45+1

KORONA: Szczechowiak - Karczewski (65' Gawrych), Pełtak, Zięba, Borkowski, Dzbeński, Górski, Wargulewski (65' Nosek), Majewski, Staszczuk (46' Rupacz), Kubat.