Korona zwycięża w meczu na szczycie okręgówki [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 24 września 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka nie zwalnia tempa i odnosi kolejne zwycięstwo! Tym razem niebiesko-żółci wygrali niezwykle ważne spotkanie z Nadnarwianką Pułtusk. Przewaga ostrołęczan nad drugim zespołem w tabeli po 8. kolejce ligi okręgowej wynosi już sześć punktów.

Pojedynek lidera z wiceliderem ligi okręgowej miał być najpoważniejszym sprawdzianem podopiecznych Marcina Truszkowskiego. W pierwszej połowie widać było, że mecz posiada spory ciężar gatunkowy. Żaden z zespołów nie zdołał trafić do siatki, lecz gole obejrzeliśmy już w drugiej połowie. Najpierw w 51. minucie Władysława Stelmacha pokonał Piotr Kubat, a na 2:0 w 63. minucie podwyższył Jakub Laska.

Drugi gol dla Korony padł w dość dziwnych okolicznościach - bramkarz Nadnarwianki próbował ratować piłkę przed wyjściem na rzut rożny i udało mu się ją złapać na linii. Sędzia uznał jednak, że było to podanie od obrońcy i podyktował rzut wolny pośredni. Po podaniu, Jakub Laska huknął jak z armaty pod poprzeczkę, wykorzystując tym samym bardzo dogodną sytuację do strzelenia gola.

Wynik nie uległ już zmianie. Korona pokonała Nadnarwiankę 2:0 i powiększyła swoją przewagę nad wiceliderem do sześciu punktów. Ósmą wygraną z rzędu głośnym dopingiem uświetnili młodzi kibice Korony. Czy ktoś zatrzyma niebiesko-żółtych w rundzie jesiennej? Za tydzień na własnym stadionie spróbuje to zrobić Żbik Nasielsk. Korona gra jednak w tym sezonie niezwykle pewnie i odebrać im trzy punkty będzie nie lada sztuką.

Korona Ostrołęka - Nadnarwianka Pułtusk 2:0 (0:0)

⚽ 1:0 Kubat '51
⚽ 2:0 Laska '63

KORONA: Szczechowiak - Ludwiczak (46' Zięba), Skarżyński, Dawidzki, Skorupka, Drężewski (70' Kowalczyk), Strzeżysz, Górski (80' Stachowicz), Laska, Nosek (46' Kubat), Śnietka.

NADNARWIANKA: Stelmach - Wanielista, Zalewski, Salwin, Bobowski, Salamon, Cywiński (60' J. Zalewski), Herman (75' K. Jagielski II), Sokołowski, K. Jagielski I (60' Dziczek), Bartczak (32' Grzela).