Koszykarki II LO mistrzyniami Ostrołęki! (wideo, zdjęcia)

Koszykówka 14 marca 2018 1 Komentarz

Zawodniczki II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida zwyciężyły w Mistrzostwach Ostrołęki szkół średnich w koszykówce kobiet. Podopieczne Justyny Trzeciak-Samluk w finale pokonały I LO 20:8.

Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. W grupie A najlepsze okazały się koszykarki I LO, przed ZSZ 2 i ZSZ 1. W grupie B zwyciężyły zawodniczki II LO, drugie miejsce zajęła ekipa III LO, na trzecim miejscu znalazły się koszykarki ZSZ 3, a na czwartym - ZSZ 4. W półfinale I LO pokonało III LO 20:13, a II LO wygrało z ZSZ 2 16:10. W meczu o brązowy medal ekipa III LO uległa ZSZ 2 10:21, z kolei w finale II LO okazało się lepsze od rywalek zza miedzy - I LO, wygrywając 20:8.

Mistrzynie Ostrołęki - II LO - wystąpiły w składzie: Kamila Kolanowska, Natalia Trzaska, Palina Adzerykha, Olga Patoka, Dominika Ostrowska, Wiktoria Domian, Patrycja Gadomska, Anna Bonul, Natalia Lenda, Ilona Żebrowska. Opiekunem drużyny była Justyna Trzecak-Samluk.

Srebrne medale zdobyły zawodniczki I LO w składzie: Edyta Wardak, Agnieszka Zych, Magdalena Bakuła, Martyna Mościcka, Wiktoria Orzoł, Aleksandra Olewiecka, Theoni Anastassopolou, Magdalena Samorajska, Zofia Dudziec, Gabriela Kosek, Klaudia Lendzioszek, Oliwia Zaurska. Opiekunem drużyny był Robert Żebrowski.

Trzecie miejsce i brązowe medale zdobyły zawodniczki ZSZ 2 w składzie: Anna Augustyniak, Karolina Drobińska, Katarzyna Kulesik, Monika Kujawa, Zuzanna Makowska, Ada Michalak, Jowita Popielarczyk, Karolina Szydlik, Natalia Wołosz, Katarzyna Turek, Izabela Tyc, Natalia Kobus. Opiekunem drużyny był Marek Dembiński.