Koszykarze Met-Plast Kolor zagrają o trzecie miejsce

Koszykówka 18 marca 2015 Komentarzy

Kolejne niesamowite widowisko w Miejskiej Lidze Koszykówki w Łomży. Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka w rewanżowym meczu półfinału play-off z zespołem XYZ byli jeszcze bliżej zwycięstwa niż w pierwszym meczu. Ostatecznie przegrali różnicą jednego punktu.

W pierwszym meczu między obiema drużynami gospodarze wygrali 69:67. Drugie spotkanie przyniosło równie wielkie emocje, tym razem różnica między zespołami była jeszcze mniejsza.

Pierwszą kwartę gospodarze wygrali różnicą trzech punktów. W kolejnym rozdaniu ostrołęczanie odrobili straty z nawiązką, dzięki czemu na półmetku rywalizacji prowadzili 21:20. Trzecia kwarta przyniosła kolejne emocje, a po jej zakończeniu wynik był jeszcze korzystniejszy dla Met-Plast Kolor Ostrołęka, nasi koszykarze prowadzili 34:32. Oznaczało to, że przed ostatnią częścią meczu wynik rywalizacji był remisowy!

O losach całej rywalizacji rozstrzygnęła więc czwarta kwarta drugiego meczu. Niestety, gracze XYZ wygrali ją 22:19, zwyciężając cały mecz 54:53. Ostrołęckim koszykarzom należą się jednak brawa za kapitalną walkę w dwóch meczach z niepokonanym zespołem rundy zasadniczej. Na pewno gospodarze nie spodziewali się takiego oporu ze strony ostrołęczan.

W rywalizacji o trzecie miejsce w MLK zespół z Ostrołęki zmierzy się z Old Skulls, którzy przegrali rywalizację z Mechanicznymi Demonami. Spotkania rozegrane zostaną 22 i 29 marca.

XYZ - Met-Plast Kolor Ostrołęka 54:53 (13:10, 7:11, 12:13, 22:19)

Met-Plast Kolor: Baczewski 2, Bloch 0, Klusek 25, Mierzejewski 0, Morawski 0, Skowroński 0, Pliszka 2, Szuster 16, Wysocki 8, Zdanowicz 0.