Kowalska i Mikas błysnęły formą w Warszawie

Pływanie 11 grudnia 2015 Komentarzy

Z pięcioma medalami wróciły zawodniczki UKS Piątka z Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu, które odbyły się 4 i 5 grudnia na 50-metrowym basenie „Warszawianki”. Z dobrej strony pokazały się Magda Kowalska i Maria Mikas.

Po raz kolejny bardzo udany start odnotowała Magda Kowalska, która w swoim roczniku zdobyła trzy medale - dwa złote na dystansach 100 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem motylkowym oraz brązowy na dystansie 100 m stylem dowolnym. Ponadto, Kowalska zajęła 4. miejsce na 50 m stylem dowolnym. Wyniki osiągnięte przez Magdę pozwoliły zająć jej 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2004.

Podczas zawodów również dobrze zaprezentowała się Maria Mikas, która w swoim roczniku zdobyła dwa medale - srebrny na 200 m stylem motylkowym i brązowy na 100 m stylem motylkowym. Maria była również czwarta na 100 m stylem klasycznym i szósta na 50 m stylem klasycznym.