Krispol I liga: Pekpol kończy sezon na siódmym miejscu [ZDJĘCIA]

Siatkówka 18 kwietnia 2015 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka przegrał ze Ślepskiem Suwałki 1:3 w drugim meczu ćwierćfinału play-off Krispol I ligi siatkarzy. Biało-czerwoni tym samym odpadli z dalszej rywalizacji i zakończyli sezon na siódmym miejscu, co można uznać za wynik całkiem niezły, biorąc pod uwagę problemy, z jakimi borykał się w trakcie sezonu ostrołęcki klub.

Przed sobotnim meczem biało-czerwoni skazywani byli na wysoką porażkę (i to - niestety - nie tylko przez media z Suwałk), lecz pokazali niedowiarkom, że potrafią zagrać na bardzo wysokim poziomie. Licznie przybyła do Suwałk ostrołęcka publiczność mogła więc oklaskiwać znakomitą grę swoich zawodników w pierwszym secie. Na początku inauguracyjnej partii kapitalną serią zagrywek popisał się Damian Wdowiak, do tego rozgrywający Piotr Milewski chętnie korzystał ze swoich środkowych oraz Grzegorza Białka, atakującego bardzo dobrze z szóstej strefy. Wszystkie te czynniki złożyły się na wysoką wygraną Pekpolu 25:17.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy i ich przewaga była pokaźna aż do drugiej przerwy technicznej. Wtedy biało-czerwoni wzięli się do roboty i doprowadzili do remisu, a następnie po kapitalnym serwisie Wdowiaka wyszli na prowadzenie 21:20. Atak Milewskiego z drugiej piłki dał Pekpolowi piłkę setową przy stanie 24:23. Niestety, setboli nie udało się wykorzystać - uczynił to natomiast Ślepsk, który zakończył seta przy stanie 28:26 po błędzie w przyjęciu w wykonaniu Zalewskiego.

Końcówka drugiego seta miała kluczowe znaczenie dalszego przebiegu meczu. Z ostrołęckich siatkarzy jakby uszło powietrze i w trzeciej odsłonie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w walce z coraz bardziej zmotywowanym rywalem. Trzecia odsłona zakończyła się wygraną suwalczan 25:20. Biało-czerwonych stać było jeszcze na zryw w połowie czwartego seta - na drugiej przerwie technicznej podopieczni Andrzeja Dudźca prowadzili nawet 16:15. I to by było na tyle, gdyż finisz seta należał zdecydowanie do Ślepska. Gospodarze wygrali do 20, w całym meczu 3:1 i mogli cieszyć się z awansu do półfinału. MVP meczu został rozgrywający Ślepska Łukasz Makowski.

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zakończyli obecny sezon na siódmym miejscu. Tym samym zrealizowany został cel awansu do play-off, choć oczywiście łatwo nie było, gdyż klub nie należy do finansowych krezusów pierwszej ligi. Tym większe brawa należą się więc siatkarzom, którzy mogą po tym sezonie czuć się wygranymi, tym bardziej jeżeli grają dla fantastycznych kibiców. Prawie 50-osobowa grupa fanów do ostatniej akcji wspierała biało-czerwonych na Podlasiu. Kibice Pekpolu po raz kolejny pokazali, że dla nich warto budować siatkówkę na wysokim poziomie w naszym mieście. To już zadanie dla zarządu klubu, który może już przygotowywać się do przyszłego sezonu - oby praca działaczy była jak najbardziej owocna. Tego im życzymy, wyrażając nadzieję na dobre występy biało-czerwonych na zapleczu Plus Ligi także w kolejnym sezonie.

Ślepsk Suwałki - Pekpol Ostrołęka 3:1 (17:25, 28:26, 25:20, 25:20)

Pekpol: Milewski, Białek, Szczygielski, Boruch, Wdowiak, Zalewski, Saczko (libero) oraz Obermeler, Cichocki, Wierzbicki.

Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy już zdjęcia z meczu Ślepsk - Pekpol. TYLKO U NAS!