Krispol I liga: Pekpol świetnie zakończył rok [ZDJĘCIA]

Siatkówka 20 grudnia 2014 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka pokonał Kęczanina Kęty 3:1 w meczu 15. kolejki Krispol I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Włodzimierza Nowaczyka wyraźnie przegrali pierwszą partię, lecz w kolejnych setach zafundowali kibicom potężną dawkę emocji. Tym samym ostatni mecz 2014 roku rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla zawodników z Ostrołęki. Biało-czerwoni mieli problem ze skończeniem akcji, natomiast przyjezdni świetnie spisywali się w kontrataku. Tym samym Kęczanin wygrał do 19 i udanie zainaugurował to spotkanie. W drugiej odsłonie przyjezdni również potrafili przeciwstawić się Pekpolowi i osiągnąć wysokie prowadzenie. Trener Andrzej Dudziec dał jednak szansę drugiemu rozgrywającemu Adamowi Szałańskiemu - ten odmienił styl gry zespołu i od tej pory to Pekpol dyktował warunki na boisku. Drugi set po długich wymianach zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych 30:28.

Był to moment przełomowy w tym meczu. Goście nie zdołali już się podnieść po przegranej końcówce i dość łatwo oddali inicjatywę w dwóch kolejnych setach. Gospodarze robili swoje i pewnie wygrali do 19 i 18, w całym meczu 3:1. Nagrodę MVP meczu z rąk posła Arkadiusza Czartoryskiego odebrał Damian Wdowiak, lecz warto wspomnieć również o znakomitej postawie wspomnianego wcześniej Szałańskiego.

Warto dodać, że przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Swój ostatni mecz w karierze poprowadził zasłużony olsztyński sędzia Ryszard Zarucki. Okolicznościową statuetkę wręczyli mu przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Andrzej Lemek i Cezary Matusiak. Ostrołęcka publiczność nagrodziła sędziego wielkimi brawami, życząc wszystkiego dobrego na zasłużonej emeryturze.

PEKPOL Ostrołęka - KĘCZANIN Kęty 3:1 (19:25, 30:28, 25:19, 25:18)

Pekpol: Milewski, Zalewski, Boruch, Szczygielski, Wdowiak, Białek, Saczko (libero) oraz Obermeler, Wierzbicki, Szałański, Przybylski.