Krispol I liga: Pekpol uległ ekipie KPS Siedlce

Siatkówka 31 stycznia 2015 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka przegrał z KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 1:3 w meczu 20. kolejki Krispol I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca mieli szansę na zdobycz punktową, lecz zabrakło im szczęścia w końcówce drugiego seta.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili różnicą czterech punktów. W kolejnych akcjach biało-czerwoni prezentowali się jednak lepiej i zniwelowali straty do jednego punktu - 13:12. Od tego momentu wyraźnie lepsi byli już jednak gracze trenera Gerymskiego, wygrywając inauguracyjną odsłonę do 18.

Więcej emocji towarzyszyło kibicom w drugim rozdaniu, w którym to gospodarze przeważali do stanu 17:11. Wydawało się, że gospodarze szybko zapiszą na swoje konto drugi set, lecz wtedy trener Andrzej Dudziec desygnował do gry rezerwowych, którzy tchnęli nowego ducha w drużynę Pekpolu. Ostrołęccy siatkarze nieźle zagrali końcówkę - doprowadzili nawet do remisu 24:24. Ostatecznie jednak więcej szczęścia mieli gospodarze, zwyciężając na przewagi.

W trzeciej odsłonie Pekpol w końcu zaprezentował się z bardzo dobrej strony i od początku do końca kontrolował boiskowe wydarzenia, wygrywając do 22. Równie dobrze biało-czerwoni rozpoczęli czwartą partię, wysuwając się na prowadzenie 7:4. Gracze z Siedlec potrafili jednak szybko doprowadzić do wyrównania i wyjść na prowadzenie. Walka o przedłużenie tego spotkania zakończyła się przy stanie 25:21. KPS wygrał 3:1, dopisując na swoje konto cenne trzy punkty.

Teraz przed naszymi siatkarzami dwa tygodnie przerwy. Kolejny mecz Pekpolu już 14 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Rywalem biało-czerwonych będzie wtedy Ślepsk Suwałki.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS - Pekpol Ostrołęka 3:1 (25:18, 26:24, 22:25, 25:21)

PEKPOL: Milewski, Zalewski, Szczygielski, Boruch, Wdowiak, Białek, Saczko (libero) oraz Przybylski, Szałański, Obermeler, Cichocki.