Krispol I liga: Pekpol za trzy, SMS wysłany bez punktów! [ZDJĘCIA]

Siatkówka 29 listopada 2014 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka pokonał SMS PZPS Spała 3:1 w meczu 11. kolejki Krispol I ligi. Siatkarze z Ostrołęki stanęli na wysokości zadania i w tym niezwykle trudnym meczu zgarnęli pełną pulę, co pozwoliło na wspięcie się na szóste miejsce w tabeli.

Pierwszego seta lepiej rozegrali gospodarze, którzy co prawda na pierwszej przerwie technicznej przegrywali 7:8, ale chwilę po tej pauzie rozpoczęli „odjeżdżanie” rywalowi. Trzypunktowa przewaga została nieoczekiwanie zniwelowana – wynik 20:20 zwiastował emocje w końcówce partii. Sprawy w swoje ręce wziął jednak kapitan Piotr Milewski, który zaserwował asa, dającego zwycięstwo w secie do 21 i prowadzenie w całym meczu 1:0.

Ogromne emocje kibice przeżywali w secie drugim. Praktycznie przez całą partię prowadziła ekipa SMS-u Spała. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego osiągali nawet sześciopunktowe prowadzenie, co wydawało się już nie do odrobienia. Trener Andrzej Dudziec dał jednak szansę rezerwowym, co przyniosło pozytywne skutki. Ostrołęczanie dogonili rywala i skończyli seta wygraną 26:24. Po ostatnim gwizdku drugiej partii goście mieli ogromne pretensje do sędziów za ostatnią akcję. Według nich, piłka przy autowym ataku dotknęła bloku Pekpolowców. Protesty były na tyle ekspresyjne, że sędzia zdecydował się ukarać jednego z zawodników Spały czerwoną kartką.

W trzeciej partii ostrołęccy gracze nie poszli za ciosem i popełnili mnóstwo błędów własnych. Kosztowało ich to przegraną 16:25 i SMS miał jeszcze nadzieję na korzystny wynik w tym meczu. Czwarty set wyglądał już jednak dużo lepiej – gospodarze wzmocnili zagrywkę, co pozwoliło na odrzucenie rywala od siatki i skuteczną grę blokiem. Tego seta Pekpol wygrał 25:17 i cały mecz 3:1. MVP spotkania wybrany został atakujący Pekpolu Damian Wdowiak. Warto jednak podkreślić, że trener Dudziec dał w tym meczu szansę rozgrywającemu Adamowi Szałańskiemu, który grał przez całe dwa sety i spisał się przyzwoicie.

Kolejny mecz Pekpolu przed własną publicznością już w najbliższą środę 3 grudnia o godzinie 18.00. Biało-czerwoni podejmą outsidera rozgrywek – Avię Świdnik. Po sobotnim zwycięstwie Pekpol Ostrołęka awansował na szóste miejsce w tabeli Krispol I ligi.

Pekpol Ostrołęka – SMS PZPS Spała 3:1 [25:21, 26:24, 16:25, 25:17]

PEKPOL: Milewski, Przybylski, Szczygielski, Boruch, Zalewski, Wdowiak, Saczko [libero] oraz Szałański, Obermeler, Wierzbicki, Białek.